HABER GÖNDER

Adalet Bakanı Bozdağ, Yerköy’de bayramlaşma programına katıldı

Adalet Bakanı Bozdağ, Yerköy’de bayramlaşma programına katıldı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Biz Türkiye olarak hep şunu söyledik, dini, dili, memleketi mezhebi ne olursa olsun, değilmi ki insandır, o eşrefi mahlukatın içinde yer alır. Allah’ın yer yüzünde yarattıklarının en şereflisidir” dedi.
02082014bozdagBozdağ, partisinin ilçe teşkilatı tarafından Yerköy Aşiyan Aile Çay bahçesinde düzenlenen programda, yaptığı konuşmada, Türkiye’nin huzur içinde bayramı geride bıraktığını söyledi.
Dünyanın birçok yerinde huzurun olmadığını ifade eden Bozdağ, şöyle konuştu:
“İsrail Gazze’yi karadan havadan topa tutarken, insan hakları yok mu? Niye susuyor bu Avrupa’daki milletvekilleri,  niye susuyor Avrupa’nın insan hakları örgütleri? Niye susuyor Birleşmiş Milletler? Türkiye’nin hükümetini eleştirenler, niye eleştirmiyorlar? CNN İnternational’a buradan sesleniyorum. Canlı yayında İstanbul’u saatlerce, günlerce verdiniz. İsrail hak hukuk tanımaz, insanlığın vicdanını yok ederken neden bu İsrail’in zulmünü canlı yayında vermiyorsunuz? Vicdanı sızladı diye bir muhabirin yerini hemen değiştiriveriyorsunuz. İnsan hakları anlayışı bunların bu, kendilerine hak, kendi dışındakilere ise asla hak falan yok. Kendileri  için her şeyin güzelliği iyiliği ama kendileri dışındakiler için bunu arzu etmiyorlar.”
Türkiye’nin her zaman mazlumun yanında yer aldığını dile getiren Bozdağ, “Biz Türkiye olarak hep şunu söyledik, dini, dili, memleketi mezhebi ne olursa olsun, değilmi ki insandır, o eşrefi mahlukatın içinde yer alır, Allah’ın yer yüzünde yarattıklarının en şereflisidir. Onun hakkını, onun hukukunu korumak hepimizin ortak vazifesidir. O yüzden biz terör kimden gelirse, kime yönelirse yönelsin, hep karşısında durduk” diye konuştu.
Türkiye’nin yardıma muhtaç ülkelere her zaman yardım edeceğini belirten Bozdağ, şöyle devem etti:
“Yardım eden ülke olmak kötü bir şey değil. Allah kimseyi muhtaç etmesin ama darda ve zorda olana yardım eden bir ülke olmaktan gocunmak büyük milletin mensuplarına asla yakışmaz. Bu CHP, bu MHP yeri geldimi büyük Türkiye diyorlar. Fakat büyük Türkiye’nin gerekleri söz konusu olduğu zaman da ondan hep kaçıveriyorlar. Türkiye’nin sınırları içerisinde hapsedilmek istenen bir millet ve bir devlet anlayışıyla, büyük millet, büyük devlet olamazsın. Tayyip beyle beraber, AK Parti ile beraber, Türkiye sınırları dışında da gücü, kuvveti algılanan büyük bir ülke haline geldi.”
“Şimdi anketçiler, gazeteciler, televizyoncular oturmuşlar aday parlatması yapıyorlar” diyen Bozdağ konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Vay şöyledir, vay böyledir diye çatının üzerine zembille indirdikleri, dışardan ithal ettikleri birini parlatmaya çalışıyorlar. Dyorum ki; tanısanız parlatsanız bir şey demeyeceğim. Adını adam gibi telaffuz edip parlatsanız yine bir şey demeyeceğim. Adamı ömürlerinde görmemişler, adını telaffuz edemiyorlar. Ballandıra ballandıra millete anlatıyorlar. Ayıp yahu, vallahi ayıp, tanımadığınız bir insanı, bilmediğinizi birini, bu millete nasıl ballandıra ballandıra anlatırsınız.”
Bozdağ, cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı herkesin tanıdığını anlatarak, “Biz Tayyip beyi tanıyoruz 12 yıldır. Hangi olayda tavrının ne olduğunu hep beraber gördük. Terör konusunda nedir, işsizlik konusunda nedir, ekonomi konusunda nedir, hukuk devleti konusunda nedir, milli ve manevi değerler konusunda tavrı nedir biliyoruz. Her mücadelenin içinde gördük. Yeri geldi hapse girdi, koltuğunu altından aldılar ama o davasını satmadı, yolundan dönmedi kendine değer verenleri satmadı. Fakat bakın öyle değil, İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreterine. Tayyip bey getiriyor, sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül getiriyor. İlk kavşakta, ilk nimet görüşünde onları anında satıverdin. Olur mu böyle şey? Dava adamı kimseyi satmaz, hiçbir makamla vefayı değişmez” ifadelerini kullandı.
Gerçekleşen programa, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer ve Ertuğrul Soysal, Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, AK Parti Yerköy İlçe Başkanı Ahmet Yavuz, daire amirleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE