HABER GÖNDER

Ak Parti kongrelere hazır

Ak Parti kongrelere hazır

Ak Parti İl Başkanlığı kongre sürecine hazır şekilde girmek için çalışmalarını tamamladı.
Kovid salgını nedeniyle geçen sene başlaması gereken sürece 2 Ekim’den itibaren start verecek olan Ak Parti 5 ilçede adaylarını belirledi.
Birlik ve beraberlik içerisinde gidilecek kongrelerden güçlenerek çıkmayı hedefleyen Parti sıkıntı yaşanmaması için kongreleri açık havada yapma kararı aldı.
Ak Parti İl Başkanı Çelebi Dursun, 2 Ekim’de start alacak kongre sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, İl Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda şu açıklamaları yaptı: “Bilindiği üzere kongre sürecimiz geçen yıl başlamasına rağmen Kovid-19 salgını ile ilgili kongrelerimizi iki defa ertelemiş zorunda kaldık. Allah kısmet ederse Ekim ayı içerisinde ilçe kongrelerimizi 2 Ekim’de Aydıncık İlçemizle birlikte başlıyoruz.
3 Ekim’de Çekerek ve Kadışehri ilçemiz 4 Ekim’de de Saraykent ve Akdağmadeni ilçe kongrelerimizi yapacağız. Bu beş ilçede genel merkezimizin takdiri ile yapılan görüşmeler neticesinde temayüller neticesinde mevcut 5 arkadaşımızla devam ediyoruz. “
Aydıncık İlçemizde Ramazan Aydemir, Akdağmadeni ilçemizde Adem Darımla, Çekerek ilçemizde Mehmet Akkan, Saraykent İlçemizde Necmettin Kaya, Kadışehri ilçemizde ise Hakan Özüpek ile tek aday olarak devam ediyoruz.
Genel Merkezimizin takdirleri doğrultusunda hakkında hiçbir şaibe çıkmamış olumsuz beyan etmeyen mevcut arkadaşlarla devam etme kararı alındı. Bizlerinde görüşleri alınmıştır Milletvekillerimizin de görüşleri alınmıştır. Telefon temayülleri yapılmıştır şuan 5 ilçemizde de bir sıkıntı görülmüyor kongreye giderken genel merkez destekli adayları demektir. Yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıktı Allah kısmet ederse birlik beraberlik içerisinde kongrelerimizi yapacağız. Tabii genel merkezimizin yayınlamış olduğu Koronavirüs talimatnamesi var henüz virüs salgının atlatamadık bu vesile ile bazı kriterlerimiz var 65 yaş üstü delegelerimizin gerekirse çağrılamaması konusunda ateşi olan öksürüğü olan pozitifle temaslı olan arkadaşlarımızı kongreye alınmaması konusunda Genel Merkezimizin talimatları var. Bu vesile ile kongrelerimizi açık havada yapacağız.
Kongre tarihlerini belirlerken taslak kongre tarihleri hazırlıyoruz genel merkeze bildiriyoruz genel merkez oradaki kongreleri ayarlarken genel başkan yardımcısı teşkilat başkanı bölge başkanı yüzeyinde bakan düzeyinde katılımcı ayarlamaya çalışıyor katılım olacak inşallah.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE