HABER GÖNDER

 • DOLAR
  8,1635
  %0,17
 • EURO
  9,7215
  %0,05
 • ALTIN
  452,96
  %-0,24
 • BIST
  1.376
  %-1,24
Ali Keven, “Yozgat’a kurulsun!”

Ali Keven, “Yozgat’a kurulsun!”

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, Yozgat’ta Gümrük Müdürlüğü kurulması amacıyla Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a verdiği soru önergesine gelen cevabı kamuoyuyla paylaştı.

Keven, “Yozgat’ta Gümrük Müdürlüğü kurulmasını Kobilerimizle yaptığımız istişareler sonucu Yozgat’ımızın sanayisinin ve ihracat potansiyelinin gelişmesi için talep ettim.

Bu talep aynı zamanda Ticaret Odamız tarafından da iletilmişti. Bakanlık cevap yazısında maalesef en yakında ki Çorum’u işaret ediyor! Yozgat’ta Gümrük Müdürlüğü açılacak derecede bir ithalat-ihracat yoğunluğunun bulunmadığını ifade ediyor. Evet daha önce basınla paylaştığım gibi 2019 ihracat rakamlarında Çorum 1,5 milyar dolar ile 17. sırada, biz Yozgat olarak 13,5 milyon dolar ile 73. sıradayız. Neden Çorum’un gölgesinde kalıyoruz? Ticaret Bakanlığı, Yozgat’a Gümrük Müdürlüğü kurmak için yeterli ticaret yoğunluğu ihracat yoğunluğu yok eğer işiniz olursa en yakın Çorum’a gidin diyor. Ben bu cevabı kabul etmiyorum. Bakanlıkların, bürokratların Yozgat’ı görmesi için daha ne yapmamız gerekiyor? Bir sorun var bir talep var bunu iletiyorum ama ne yazık ki olumsuz cevap veriliyor” dedi.

‘Yozgat’ı dert edinenler bu taleplere sahip çıksın’  diyen Ali Keven, “Yozgat’ın ekonomisi gelişsin istiyorsak Organize Sanayi Bölgemizin geliştirilmesi şart. Biz OSB’ye bir Gümrük Müdürlüğü kurulmasını ve yük taşımacılığına yönelik demiryolu yapılmasını zaten Yozgat’ta ki Kobilerin kapasitesi büyüsün daha fazla ve daha rahat ihracat yapsınlar diye talep ediyoruz. 18 yıllık hükümete sesleniyorum; Yozgat’ın ihracat rakamlarını dert ediniyorlarsa, sanayisinin gelişmemiş olmasını dert ediniyorlarsa, eğer Yozgat’ı biraz düşünüyorlarsa bu talepleri gerçekleştirirler.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE