Avukat’ın bürosuna saldırı

Avukat’ın bürosuna saldırı
14 Şubat 2018 Çarşamba - 2544 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Avukat’ın bürosuna saldırı Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Zeytin Dalı Harekatı kapsamında şehit olan Musa Özalkan’ın trafik kazasından dolayı maaşına konan haciz işleminin davasına bakan Avukat Emine Gün’ün bürosuna akşam ve günsüz olmak üzere iki saldırı düzenlendi.

Şehit Özalkan’ın 2009 yılında iki kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan trafik kazası nedeniyle maaşına haciz konmasıyla ilgili haberin basında yer almasının ardından davacı tarafın avukatı Emine Gün’ün bürosuna akşam saatlerinde ve gündüz kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından saldırı düzenlendi.

Saldırı sonrasında Avukat Emine Gün’ün bürosunun camları kırılırken, kişi veya kişiler tarafından ateşlenmiş benzin dolu pet şişe atıldı. Gündüz ise bir vatandaş tepki göstermek için camları kırdı.

Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından inceleme başlatılırken, saldırıda çeşitli maddi hasarlar meydana geldi.

Engelli vatandaş camlar kırdı

Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ın şehadet haberinin ardından alacaklarının tahsisi için icra yenilemesi yapan Avukat Emine Gün’ün Haşim Kılıç Mahallesi Hükümet Caddesi’nde bulunan avukatlık bürosunun camları yoldan geçen engelli olduğu iddia edilen H.A.S. tarafından kırıldı. Eli kesilen Sarıaslan’ı olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tedavisi için Yerköy Devlet Hastanesi’ne götürdü.

Olay yerine gelen çok sayıda polis ekibi olası bir taşkınlığın önüne geçmek için geniş güvenlik önlemi aldı. Avukat Emine Gün’ün avukatlık bürosunda bulunan isim levhası ise indirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.