Bakan Albayrak’a “15 Temmuz “ anıtı hediye edildi

Bakan Albayrak’a “15 Temmuz “ anıtı hediye edildi
14 Haziran 2017 Çarşamba - 743 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0
12

Başkentteki Yerköylüler Derneği Başkanı Mesut Kaya ve Gölbaşı Yozgatlılar Dernek Başkanı Murat Karakurt, Enerji ve Tâbi Kaynaklar Bakanımız Berat Albayrak’a hediye takdim ettiler.

Başkentteki Yerköylüler Derneği Başkanı Mesut Kaya, Aydıncık İlçesinden gönderilen “15 Temmuz” anıtını Enerji ve Tâbi Kaynaklar Bakanı Albayrak’a teslim ettiklerini söyledi.

ATO Congresium merkezinde, Bakan Albayrak tarafından düzenlenen iftar programda gerçekleşen hediye takdim töreninde, vatanın bölünmez bütünlüğünü sağlamak için canlarını fedan 249 şehidin anısına yapılan anıtını 15 Temmuz Şehitleri, Gazileri ve Türk milleti adına takdim ettiklerini söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminde halkın inanılmaz direniş sergilediğini söyleyen Başkan  Kaya gazetemize şu açıklamalarda bulundu:

“Bu millet mazlum milletlere de öncülük etti. Demokrasi 15 Temmuz’da galip geldi. Milli irade kendini bir defa daha ortaya koydu. Ama en önemlisi gerçekten bu millet; topa, tanka, uçağa, helikoptere adeta çelme attı ama yılmadı, vatanın bekası için canlarını fedan eden şehitlerimiz için ve gazilerimiz için Aydıncık ilçemizde yapılan 15 temmuz anıtı tarafımıza ulaştı. Bizlerde anıtı, Gölbaşı Yozgatlılar Dernek Başkanı Murat Karakurt ile birlikte Enerji ve Tâbi Kaynaklar Bakanımız Berat Albayrak’a teslim ettik. Kendiside hediyeden dolayı duyduğu memnuniyeti bizlere ilettiler. Kendisine teşekkür ederiz. Anıtın yapımında emeği geçen kardeşlerimize de teşekkürü bir borç biliriz” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.