Kamil Giyim

bursa escort

Bakan Eroğlu Yerköy’de 214 Milyonluk 9 tesisin temeli attı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ve Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından Yozgat’ta inşa edilecek 214 milyon lira yatırım bedelli 9 tesisin toplu temel atma törenine katılmak için Yerköy’e geldi.

Önce kaymakamlığı ziyaret eden Bakan Eroğlu, burada yapılan yatırımlarla ilgili bilgi verdi.

Bakan Eroğlu, Yozgat’a son 14 yılda 11 milyar liralık yatırım yaptıklarını anlattı.

9 tesisin temelinin atılacağını belirten Bakan Eroğlu, “DSİ tarafından temeli atılacak olan yatırımlarımız, İnandık Barajı, Sorgun Sarıhamzalı Barajı, Sorgun Eymir Barajı, Yerköy Delice Sulaması, Boğazlıyan Aşağısarıkaya Kanlıdere Göleti Sulaması Yenilemesi, Şefaatli ilçe merkezinin kanak çayı, karasu ve Karan Dere 1. Kısım taştın koruma Tesisi, Çekerek Kalederesi köyünün yerleşim alanının Kurmul ve Zincanlı dereleri taşkın koruma tesisi, Müteferrik taşkın koruma tesisi, ve OGM tarafından yapılacak ormancılık faaliyetleridir” dedi.

Yozgat’a 20 meteoroloji gözlem istasyonu kurduklarını aktaran Eroğlu, “Özellikle mgm.gov.tr adresine girdiğinizde, bütün bilgilere ulaşıyorsunuz. Her türlü hava durumu, ikazlar, nem durumu, rüzgar, uydu görüntüleri, her türlü şey var. Çiftçilerimize herhangi don durumu bildiriliyor” diye konuştu.

Bakan Eroğlu, daha sonra Yerköy İstasyon Meydanı’nda düzenlenen toplu temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Yozgat’ı ve ilçelerini “çiçek gibi” yapacaklarını ifade etti.

Bazı köylere gelir getirici, ceviz, badem, ıhlamur ve dut fidanı dikeceklerini belirten Eroğlu, şöyle konuştu:

“Bu alanların 3 yıl bakımı ve masrafları orman teşkilatına ait, geliri ise 49 yıl vatandaşın olacak. Artık devlet ormancılığından millet ormancılığına geçtik. Çünkü bizim anlayışımızda şu var; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ne dedi? ‘Her şey millet için’. Onun için biz bu anlayışta, ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ diye size de ormanları açtık.”

Konuşmasını dua ile sürdüren Eroğlu, şöyle devam etti:

“Bu mübarek cuma gününde Yarabbi Yozgatımıza, Yerköyümüze Halil İbrahim bereketi ihsan buyur, bereketini artır. Birlik, beraberlik, kardeşliğimizi pekiştir. Ayrıca ülkemizi başta alçak FETÖ örgütü, PKK, PYD, DEAŞ gibi terör örgütlerinden muhafaza eyle, onları perişan eyle. Allah’ın izniyle onların inlerine giriyoruz. En son terörist etkisiz hale gelinceye kadar mücadele devam edecek. Devletimiz, hükümetimiz çok güçlüdür. Hepsi gelsin, topu gelsin, onların hepsinin gereğini yaparız. Onlara silah veren ülkeler var. O devletleri de Yarabbi tarih sahnesinden siliver çünkü senin her şeye gücün yeter. Milletimizin bahtını açık eyle. Gönül coğrafyamızda son kale olan Türkiye’yi muzaffer eyle, yıldızını parlak eyle. Şanlı bayrağımız bu topraklarda ilelebet dalgalansın, minarelerde ezanlar ilelebet okunsun. Duamız budur. Cumanız mübarek olsun”

Bakan Eroğlu, daha önce törene katılacağı duyurulan ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile toplantısından dolayı temel atma programına katılamadığı belirtilen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile de telefon bağlantısı kurdu.

Telefonla halka hitap eden Başbakan Yardımcısı Bozdağ, şöyle konuştu:

“Sayın Bakanım Yozgatımıza, Yerköyümüze şeref verdiniz. Bugün Yozgatımız, Yerköyümüz, sizin ülkemize kazandırdığınız eserlere yenisini ekliyor. İnandık Barajı, Yerköy için Yozgat için tarihi öneme sahip bir barajdır. Millet inancını yitirmişti, İnandık Barajı için artık inanmaz hale gelmişti. Ama siz Yozgat’ta ‘biz bu işe inandık’ dediniz, bu işe el koydunuz, şimdi yatırım programına aldınız, bugün de temelini atıyorsunuz. 41 yıldır milletin inancını zedeleyen bu süreç şimdi sizin iradenizle sona erdi. Hemşehrilerim adına zatıalinize, hükümetimize, cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza şükranlarımı sunuyorum. Yerköylüler, Yozgatlılar bu yaptığınız emeklerin karşılığını unutmayacaklardır. Dualarıyla her zaman yanınızda olacaktır. Yerköy Ovası bu barajla daha da bereketli olacaktır. İnsanımızın kazancı artacaktır. O yüzden teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından kente kazandırılacak 9 tesisin temeli atılarak 9 aileye Orköy sertifikası verildi. Daha sonra vatandaşlara, bin 500’er adet ceviz ve badem fidanı dağıtıldı.

Törene, Bakan Eroğlu’nun yanı sıra Vali Kemal Yurtnaç, Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer, Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Benzer Haberler:

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 24 Ağustos 2017, 07:15 tarihinde Yerköy Haberleri kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 311 Okundu Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
REKLAM
?
Popüler Haberler
MHP Yerköy Adayı Ferhat Yılmaz Oldu

MHP Yerköy Adayı Ferhat Yılmaz Oldu...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sorgun ve Sarıkaya Belediye Başkan Adayları açıklamasının ardından Yerköy adayını da açıkladı. MHP Yerköy... [Devamı]
MHP’ de aday adaylık süreci başladı

MHP’ de aday adaylık süreci başlad...

MHP Yerköy İlçe Başkanı Aslan Bozkurt ve ilçe teşkilatında, yaptığı basın açıklamasında belediye başkan aday adayı olmak isteyenlerin... [Devamı]
Bozkurt, “Camiler Siyaset Yeri Değildir!”

Bozkurt, “Camiler Siyaset Yeri Değildir!...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yerköy İlçe Başkanı Aslan Bozkurt’un basın açıklaması.  Devamı →[Devamı]
Asfalt Çalışması Törenle Başladı

Asfalt Çalışması Törenle Başladı...

Yerköy ilçemizde 40 kilometrelik yolun ‘sıcak asfalt’ ile kaplanması çalışmalarının startı verildi. Başkanı Ağaoğlu,”Yerköy... [Devamı]
Gültekin Arslan, “Aday olursam büyük farkla seçimi alırız”

Gültekin Arslan, “Aday olursam büyük far...

AK Parti Yerköy belediye başkan aday adayı Gültekin Arslan gazetemize çeşitli açıklamalarda bulundu.  Devamı →[Devamı]
Yerköy’de yağmur yağdı, yollar çöktü

Yerköy’de yağmur yağdı, yollar çöktü...

Yerköy ilçesinde, etkisini gösteren sağanak yağış birçok cadde ve sokakta hayatı olumsuz şekilde etkilerken, yoldan geçen belediye ekipleri... [Devamı]
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar
Resim Galerisi
Video Galerisi