Başer, “Havaalanında ÇED raporu hazır” dedi

Başer, “Havaalanında ÇED raporu hazır” dedi
13 Haziran 2013 Perşembe - 2138 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Havaalanı projesinin son ÇED raporunun onaylanarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne gönderildiğini söyledi.

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Havaalanı için çalışmaların son hızla devam ettiğini belirterek, “Daha önce ilimizde ÇED raporu kabul edilmişti. Son olarak geçtiğimiz hafta ilgili kurumların katılımıyla düzenlenen son ÇED  raporu da kabul edilip onaylanarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne gönderildi. Genel müdürlükte de yapılan incelemelerin ardından Yozgat Havaalanı Projemiz yaptırıma dönüştürülmüş olacak” dedi.

Yozgat Havaalanının yapılmasıyla birlikte Yozgat’ın ulaşımda çok önemli bir nokta haline geleceğini ifade eden Milletvekili Başer, “Hızlı Tren çalışmaları son hızla devam ediyor. İnşallah hızlı tren tamamlandığında Yozgat – Anakara arası 50 dakikaya düşecek. Yine Kayseri- Ankara hızlı tren de Yerköy’den verileceği için ilimiz önemli bir kavşak haline gelmiş olacak. Havaalanı konusunda da yine ilimiz sadece Yozgat değil çevre illere de hizmet verecek” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.