Başer, yatırımları yerinde inceledi

Başer, yatırımları  yerinde inceledi
17 Mart 2020 Salı - 1562 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Ankara’nın yoğun gündemi ve virüs salgını nedeniyle olağanüstü tedbirlerin alındığı bir dönemde AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, soluğu yine Yozgat’ta aldı.
Yozgat’ta bir dizi ziyaret gerçekleştiren Milletvekili Başer, inşaatı devam etmekte olan yatırımları yerinde inceledi.
Yozgat Hayvan Hastanesi ve Hayvan Borsa’sı inşaat alanında inceleme yapan Milletvekili Başer, yetkililerinden bilgi aldı.
Yozgat’ta hayvancılığın geliştirilmesi noktasında Hayvan Hastanesi ve Hayvan Borsası’nı çok önemsediklerini, bu yatırımla Yozgat’ın hem çevre illerin hem de ilçelerin ihtiyacına cevap vereceğini açıklayan Başer, bu yatırımla Yozgat’ı Hayvancılığın merkezi haline getireceklerini söyledi.
Hayvan Hastanesi ve Hayvan Borsası inşaatını ivedilikle tamamlayarak Yozgat’ın hizmetine sunmak için büyük gayret gösterdiklerini vurgulayan Başer, Hayvan Hastanesi ve Hayvan Borsası’nın İdari Bina, Misafirhane, Karantina Bölgesi, Padoklar, Hayvan Hanı, Kesimhane, Laboratuvar, Yemlik, Atık ve Atık Su alanından oluşan karmaşık bir yatırım olacağını açıklayarak, yatırımın tüm ihtiyaçları cevap verecek şekilde planlamasının yapıldığını, 2021 yılı sonunda tamamlayıp Yozgatlının hizmetine sunmak için var güçleriyle çalıştıklarını ifade etti.
Yozgat’ın hayallerini iktidarları dönemde bir bir gerçekleştirdiklerini açıklayan Başer, açılma aşamasında olan Diyanet Eğitim Merkezi ve Adalet Eğitim Merkezi ile inşaatları devam eden Hayvan Hastanesi ve Hayvan Borsası, yeni kurulacak Bozok Organize Sanayi Bölgesi, Havalimanı ve Hızlı Tren’in faaliyete geçmesiyle Yozgat’ın ekonomik olarak sıçrama yapacağını, bu gelişimin aynı zamanda sosyo kültürel alanda yansımalarının büyük olacağına inandığını söyledi.
Milletvekili Başer’in Hayvan Hastanesi ve Hayvan Borsası inşaat alanındaki ziyaretine İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı, Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, İl Genel Meclisi üyeleri ile Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Yılmaz’da katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.