Başkentteki Yerköylüler Derneği, Kaymakamı Ziyaret Etti

Başkentteki Yerköylüler Derneği, Kaymakamı Ziyaret Etti
06 Mart 2013 Çarşamba - 1704 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneğini başkanı, Yerköy Kaymakamı Bayram Gale’yi makamında ziyaret etti.

Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneğini Başkanı Mesut Kaya, Yerköy İlçe Kaymakamı Bayram Gale’yi makamında ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundular.

Gerçekleşen ziyarette, dernek başkanı Mesut Kaya, Başkent Ankara’da yaşayan Yerköylüler bir araya gelerek aldıkları kararla Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneğini kurduklarını ifade etti.

Kaya, “Türkiye’nin her yerinden gelip yerleştiği, farklı coğrafyalardan insanların bir arada barış ve huzur içerisinde yaşadıkları önemli bir kent olan Başkent Ankara’da Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneğini kurmuş bulunmaktayız. Yerköylü olmanın bir ayrıcalığını hisseden Yerköylüler, bir dünya kenti Ankara’da hem değişimi yakalamak hem de geçmişle olan bağlarını koparmamak ve Yozgat kültürünü yaşatmak için bir araya gelme ihtiyacı duymuşlardır.

Her ne kadar derneğimizin adı Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği olsa da derneğimiz tüm Yozgat, Yerköy, Şefaatli, Çiçekdağı gibi ilçeleri, köy ve kasabalarını kapsayacak bir örgütlenmeyi düşünerek yola çıkmış bulunmaktayız.

Ben ve arkadaşlarım, Ankara’da yaşayan Yerköylüler kimi toplantı ve etkinliklerde bir araya getirerek kaynaştırmak için de çalışmalar yapacağız. Yozgat’ı tanıtılması, önemli gün ve bayramların birlikte kutlanması, periyodik olarak düzenleyeceğimiz dayanışma yemek ve toplantılarla ‘Yerköy’ün o sıcak havasını Başkent’te da teneffüs ettirmek istiyoruz.”dedi.

İlçe Kaymakamı Bayram Gale ise, derneğin hayırlı olmasını dileyerek, dernek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Gerçekleşen ziyarette, İlçe Kaymakamı Bayram Gale, Dernek Başkanı Mesut Kaya’ya ziyaretlerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

“Başkentteki Yerköylüler Derneği, Kaymakamı Ziyaret Etti” için bir cevap

  1. FERHAT YILMAZ dedi ki:

    Mesut kardeşimi ve arkadaşlarını özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyor,saygılarımı sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.