HABER GÖNDER

 • DOLAR
  8,0836
  %0,16
 • EURO
  9,7279
  %0,47
 • ALTIN
  451,26
  %0,15
 • BIST
  1.409
  %2,24
Başkentteki Yerköylüler Derneğinden, 17.Daire Başkanı Enver Kaya’ya ziyaret

Başkentteki Yerköylüler Derneğinden, 17.Daire Başkanı Enver Kaya’ya ziyaret

Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği, Danıştay 17.Daire Başkanı Enver Kaya’yı makamında ziyaret ettiler.
08012014kayaBaşkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneğini Başkanı Mesut Kaya, Danıştay 17.Daire Başkanı Enver Kaya’yı ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulunduklarını söyledi.
Gerçekleşen ziyarette, dernek başkanı Mesut Kaya, Başkent Ankara’da yaşayan Yerköylüler bir araya gelerek aldıkları kararla Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneğini kurduklarını, kurdukları ilk günden belli desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Danıştay 17.Daire Başkanı Enver Kaya’ya ziyaret ettiklerini söyledi.
Kaya ziyarette şu ifadelerde bulundu: “Dünyanın farklı noktalarından gelip Ankara’ya yerleşen ve farklı coğrafyalardan insanların bir arada barış ve huzur içerisinde yaşadıkları önemli bir kent olan Ankara’da, Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneğini kurmuş bulunmaktayız. Yerköylü olmanın bir ayrıcalığını hisseden Yerköylüler, bir dünya kenti Ankara’da hem değişimi yakalamak hem de geçmişle olan bağlarını koparmamak ve Yozgat kültürünü yaşatmak için bir araya gelme ihtiyacı duymuşlardır. Yozgat’ın ve Yerköy’ün tanıtılması, önemli gün ve bayramların birlikte kutlanması, periyodik olarak düzenleyeceğimiz dayanışma yemek ve toplantılarla ‘Yerköy’ün o sıcak havasını Başkent’te da teneffüs ettirmekteyiz” dedi.
Derneğin hayırlı olmasını dileyerek, dernek çalışmalarında kolaylıklar dileklerinde bulunan Danıştay 17.Daire Başkanı Enver Kaya ise,  “Yerköylü kardeşlerimizin, Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği kurmaları gurur verici bir durum. Dernek Başkanı Mesut Kaya kardeşimizin önderliğinde gerçekleşen bu dernekleşme Yerköylülerin arasındaki dostluk bağını güçlendireceği gibi inanıyorum ki aralarındaki yardımlaşma ve dayanışmayı da pekiştireceğine sonsuz inancım var. İnanıyorum ki başkanlığını üstlenen Mesut Kaya kardeşimiz kurmuş oldukları dernekle Çiçekdağı, Yerköy ve Yozgat’ın tüm ilçelerinden gelen gurbette memleket özlemi ile yaşayan tüm hemşerilerimize birer can yoldaşları olur” dedi.
Ziyarete, Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Yılmaz, Emrah Baki Turgut ve Uğur Yıkılmaz’da eşlik etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE