HABER GÖNDER

 • DOLAR
  8,0836
  %0,16
 • EURO
  9,7279
  %0,47
 • ALTIN
  451,26
  %0,15
 • BIST
  1.409
  %2,24
Başkentteki Yerköylüler derneğinden, Lekesiz’e ziyaret

Başkentteki Yerköylüler derneğinden, Lekesiz’e ziyaret

Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret ettiler.
lekesizBaşkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneğini Başkanı Mesut Kaya,  Emniyet Genel Müdürü Mehmet Celalettin Lekesiz’i ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulunduklarını söyledi.
Gerçekleşen ziyarette, dernek başkanı Mesut Kaya, Başkent Ankara’da yaşayan Yerköylüler bir araya gelerek aldıkları kararla Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneğini kurduklarını belirtti.
Dernek Başkanı Kaya ziyarette şu açıklamalarda bulundu “Dünyanın farklı noktalarından gelip Ankara’ya yerleşen ve farklı coğrafyalardan insanların bir arada barış ve huzur içerisinde yaşadıkları önemli bir kent olan Ankara’da, Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneğini kurmuş bulunmaktayız. Yerköylü olmanın bir ayrıcalığını hisseden Yerköylüler, bir dünya kenti Ankara’da hem değişimi yakalamak hem de geçmişle olan bağlarını koparmamak ve Yozgat kültürünü yaşatmak için bir araya gelme ihtiyacı duymuşlardır. Yozgat’ın ve Yerköy’ün tanıtılması, önemli gün ve bayramların birlikte kutlanması, periyodik olarak düzenleyeceğimiz dayanışma yemek ve toplantılarla ‘Yerköy’ün o sıcak havasını Başkent’te da teneffüs ettirmekteyiz” dedi.
Derneğin hayırlı olmasını dileyerek, dernek çalışmalarında kolaylıklar dileklerinde bulunan Emniyet Genel Müdürü Mehmet Celalettin Lekesiz ise,  “Yerköylü kardeşlerimizin, Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği kurmaları gurur verici bir durum. Dernek Başkanı Mesut Kaya kardeşimizin önderliğinde gerçekleşen bu dernekleşme Yerköylülerin arasındaki dostluk bağını güçlendireceği gibi inanıyorum ki aralarındaki yardımlaşma ve dayanışmayı da pekiştireceğine sonsuz inancım var” dedi.
Ziyarete, Dernek Hukuk Müşaviri Emrah Baki Turgut ve Kurucu üye ve Geçlik Kolları başkanı Hasan Yıldırım’da eşlik etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE