Siz gönderin, biz yayınlayalım

 • DOLAR
  7,7760
  %0,05
 • EURO
  9,4571
  %0,11
 • ALTIN
  460,34
  %0,01
 • BIST
  $19.442
  %1,80
Beden eğitimine Gönül verdiler!

Beden eğitimine Gönül verdiler!

Yerköy İlçemizde ‘Beden Eğitimi’ öğretmenliği sınavına hazırlanan öğrencilere branş öğretmenleri ücretsiz olarak gönüllü eğitim veriyor. 2 yıl önce başlayan gönüllü eğitimin bu gün tam 30 öğrencisi bulunuyor.

Yerköy İlçemizde Beden Eğitimi sınavlarına hazırlanan ancak imkânsızlıklar nedeni ile eğitim alamayan öğrencilere ilçede görev yapan beden eğitimi öğretmenleri ücretsiz olarak ders veriyor. Öğretmenler gençlere yardımcı olmanın, öğrenciler de sınavlara eğitimli hazırlanmanın mutluluğunu yaşıyor.

Mehmet Kılıç ve Eyüp Şahin isimli beden eğitimi öğretmenlerinin 2 yıl önce başlattığı gönüllü beden eğitimi dersi her geçen gün öğrenci sayısını artırarak devam ediyor. Yerköy Stadyumu’nda okuldaki derslerinden çıkışta öğrencilerle bir araya gelen Mehmet ve Eyüp öğretmenler, öğrencilere sınav öncesi eğitim veriyorlar.

11 Öğrenci sınavı kazandı

2 yıl önce başladıkları gönüllü beden eğitimi dersine 2010 yılında katılan 19 öğrenciden 11’nin sınavı kazandı.

2009 yılında 3 öğrenci ile başladıkları gönüllü eğitimin bu yıl 15 kız, 15 erkek olmak üzere 30 öğrencisinin bulunduğunu belirten Mehmet Kılıç ve Eyüp Şahin, her gün 2-3 saat süren eğitimlerin koşu, kondisyon çalışması ve pratik hareket şeklinde gerçekleştiğini söylediler.

Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Kılıç, gönüllü olarak gençlerin sınavlara daha bilinçli hazırlanması amacı ile başlattıkları eğitimlerin neticesinde sınavı kazanan öğrencilerin bulunmasından mutluluk duyduklarını söyledi.

Eyüp Şahin de okul çıkışında akşamları saat 17.00’de başladıkları eğitimlere katılan öğrenci sayısının arttığını, bunun da sınavı kazanacak öğrenci potansiyelini artırdığı için mutluluk duyduklarını söyledi.

 Haber: Yerköy Gazetesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam