Büyük Önder Atatürk’ü Andık

Büyük Önder Atatürk’ü Andık
15 Kasım 2017 Çarşamba - 426 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79. yılında Yerköy’de düzenlenen törenlerle anıldı.

Türk milletinin bağrından çıkan, ilelebet yaşayacak büyük Devlet Adamı, Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yokluğunun 79’uncu yılında O’na hasret yüreklerde bir kez daha anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79’uncu yıldönümünde Yerköy’ de düzenlenen çeşitli programlarla anıldı.

Yerköy Kaymakamlığı tarafından hazırlanan anma programı Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ve bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Anma programına daha sonra Yerköy Adalet Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda devam edildi.

Anma programına, Yerköy Kaymakamı Tuncay Dursun, Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Asar, İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Erdoğan, Jandarma Üsteğmen Mustafa Köroğlu, Yerköy Askerlik Şubesi Başkanı Kamil Erbek, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, daire amirleri ve velilerin katılımları ile gerçekleşti.

Törende günün anlam ve önemini binaen bir konuşma yapan Personel Astsubay Çavuş Yasin Gültekin, Atatürk’ün dünya üzerine gelmiş en büyük devlet adamı olduğunu söyledi.

Gültekin konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Türk ulusunu, bağımsızlığına kavuşturan, onu çağdaş uygarlığın ayrılmaz bir parçası gören ve çağdaş uygarlık düzeyine çıkaran, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümün 79. yılında rahmetle anıyoruz. 10 Kasımlar, artık Atatürk’ün aramızdan ayrılışının anma ve matem günü olmaktan çıkarak, bize bıraktığı eserlerin zenginleştirilmesine ve yeni nesillere daha iyi anlatılmasına vesile olmaktadır.10 Kasımların Atatürk’ün hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından önemi büyüktür.”dedi.

Gültekin’in konuşmasının ardından Atatürk’ün Hayatı, Askeri Kişiliği, Ekonomik ve Siyasi görüşlerini belirten konuşmaların ardından öğrenciler tarafından hazırlanan oratoryo ve Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği türküler seslendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.