Devlet hastanesine yeni röntgen cihazı

Devlet hastanesine yeni röntgen cihazı
25 Kasım 2011 Cuma - 1798 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Yerköy Devlet Hastanesi’ne alınan yeni röntgen cihazı ilçe halkına hizmet vermeye başladı.

Başhekim Dr. Sayit Usul, Yerköy Devlet Hastanesi Satın Alma Birimi tarafından yapılan ihale sonucu yeni röntgen cihazını aldıklarını ifade etti.

Hastanede bulunan eksiklikleri her geçen gün gidermeye çalıştıklarını ifade eden Başhekim Dr. Sayit Usul, “Mevcut eksiklikleri imkânlar ölçüsünde gidermeye ve Yerköy İlçemize daha iyi hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Yeni almış olduğumuz röntgen cihazı Yozgat bölgesinde bazı hastanelerde de bulunmaktadır. Röntgen cihazımızın kurulmasıyla vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermeyi planlıyoruz” dedi.

Usul, “Hastanemize yeni bir röntgen cihazı ile birlikte cihaz sayımız iki olmuştur. Bu cihazların ihalesi yapılmış olup dijital röntgene çevrilmiş ve PACS sistemiyle desteklenmiştir.

PACS sistemi sayesinde röntgen, tomografi hizmetleri artık polikliniklerdeki doktorlarımızın kullanmış olduğu bilgisayar ortamına aktarılıp daha kaliteli görüntü ve arşivleme olanağı sağlamaktadır.

Ayrıca hastaların dakikalarca bekleme olayını da ortadan kaldırmıştır. Hastanemiz daha kaliteli hizmet vermek adına bu tür adımlar atılmaya devam edilecektir.”dedi.

Haber: Yerköy Gazetesi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.