HABER GÖNDER

Doğan İzci: 'Eğitim Alıp, İyi Bir Oyuncu Olmak İstiyorum'

Doğan İzci: 'Eğitim Alıp, İyi Bir Oyuncu Olmak İstiyorum'

Venedik Film Festivali’nde elde ettiği uluslararası başarı ile dikkatleri üzerine çeken Doğan İzci: ‘Eğitimimi sürdürüp, iyi bir oyuncu olmak istiyorum’ dedi.
Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri A.Ş Genel Müdürü ve AK Parti Eski Yozgat Milletvekili Osman Coşkun, Venedik Film Festivali’nde “En iyi erkek oyuncu” ödülünü alan “Sivas”’ filminin çocuk başrol oyuncusu Doğan İzci ve ailesini ziyaret etti.
Minik Oyuncu Doğan İzci’nin elde ettiği uluslararası başarıyı televizyondan öğrendiğini belirten Coşkun, Yozgat’tan başarılı bir oyuncunun ödül almasından memnuniyet duyduğunu söyledi. Doğan’ın elde ettiği başarının önemli olduğunu ifade eden Coşkun, “Yozgat’ta Doğan’ların sayısı çok olmalı. Sporda, sanatta, sinemada, eğitimde, her alanda başarılı insanlarımızın çok olması ilimizin, ülkemizin hızlı gelişimine katkı sağlayacaktır. Tabii ki Doğan’ın alanı çok önemli. Tüm dünyanın ilgisini çeken ve tüm dünya tarafından tanınmamızı sağlayan bir alan. Doğan şu anda daha çok genç. Bu yaşta bu başarıyı göstermesi demek onun gelecekte çok daha güzel şeyler ortaya koyacağı manasına gelir” diye konuştu.
Doğan İzci gibi başarılı yeteneklerin desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Coşkun, “Biz de bu açıdan Doğan’a moral vermek, yanında olduğumuzu hissettirmek için buradayız. Doğan’ın bundan sonraki yaşantısında takipçisi olacağız, elimizden gelen her türlü desteği kendisine sağlayıp başarılı olmasını isteyeceğiz. Doğan’ın başarılı olması demek bu ilçenin, bu ilin, bu ülkenin de başarılı olması demektir” diye konuştu.
Baba Nedim İzci ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Kendilerinden Allah razı olsun. Bu çocuğun başarıya ulaşması için büyüklerimizden yardım, destek bekliyoruz. Bu başarıyı biz tahmin etmiyorduk. Yönetmenden Allah razı olsun. Venedik’e gönderdiğimizde adının bile geçeceğini beklemiyorduk. Yönetmenimiz ile Kültür ve Turizm Bakanlığımız her zaman arıyorlar, bilgi alıyorlar. Bizi İstanbul’da çok güzel ağırladılar kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Venedik Film Festivali’nde elde ettiği uluslararası başarı ile dikkatleri üzerine çeken Doğan İzci de memleketinde büyüklerinin kendisine yakın ilgi göstermesinden son derece mutluluk duyduğunu söyledi. Venedik’te ödülü tüm Türkiye adına aldığını belirten Minik Oyuncu İzci, “Ödül almak güzel bir duygu ama ben bu ödülü kendime almadım, Türkiye için aldım ve Türkiye’ye, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Adalet Bakanımıza, Başbakanımıza hediye ediyorum” dedi.
Eğitimin sürdürmek istediğini vurgulayan İzci, iyi bir oyuncu olmak istediğini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE