Ferhat Yılmaz, güven tazeledi

Türk Eğitim Sen Yerköy İlçe Temsilciği 16.01.2011 Pazar günü İlçe Temsilciliği seçimi yapıldı. Seçimde tek liste ile Ferhat Yılmaz seçime katılan tüm üyelerin oyunu alarak yeniden seçilip, güven tazeledi.

Yerköy İlçesi’nde yapılan, Türk-Eğitim-Sen Yerköy Temsilcilik seçiminde tek  aday olan mevcut Başkan Ferhat Yılmaz, üyelerden tam oy alarak güven tazeledi.

Tek adayın olduğu temsilcilik seçimi, Türk-Eğitim-Sen Yerköy İlçe merkezinde gerçekleşen  yoğun katılımla gerçekleşti.

Saat 09.00 ila 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilen seçimin, Seçim Sandık Kurul Başkanı Türk Eğitim Sendikası İl Yönetim Kurulu Üyesi Cemil Kaplan gözetiminde yapıldı.

Türk-Eğitim-Sen Yerköy Temsilcisi Ferhat Yılmaz tüm üyelere teşekkür ederek, yönetim kurulu üyelerini tanıttı. Yönetim kuruluna Celal Başer, Hasan Buğra Karaca, Mustafa Atmaca, Adem Aksu, Yaşar İlgün ve Ahmet Yariçi’nin seçildiklerini belirtti.

Ferhat Yılmaz yaptığı açıklamada, “Türk Eğitim Sen’in Türkiye’nin en güçlü sendikasıdır. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Yerköy’de de Yozgat’ta da yetkili sendika Türk Eğitim Sendir. Tüm üyelerimizle güzel bir uyum ve ahenk içerisinde yaptığımız çalışmalarla yasal zeminler içerisinde üyelerimiz haklarını sonuna kadar aradık, hiçbir üyemizi yalnız bırakmadık. Onların acı v tatlı anlarında her an yanlarında olduk. Bugünden sonrada güçlü bir aile olarak tüm TES’liler el ele omuz omuza yoluna devam edecektir. TES eylemleri ve söylemleri ile eğitim çalışmalarının gerçek temsilcisidir. TES Türkiye sevdalılarının ortak adresidir. Ülkesini karşılıksız seven tüm eğitim çalışanlarını sendikamıza davet ediyoruz.

Fakat; Türkiye Kamu Sen’in yalnızca memurların özlük haklarıyla uğraşsak, onların iyileştirilmesi için mücadele etmekle görevi bitemez! Mesuliyeti bunlardan çok daha fazladır. Çünkü işmiz zor yolumuz uzun ve meşakkatlidir. Güzel ülkemiz ve fedakâr milletimiz bir kıskaç ve girdap içerisine dış güçlerin yönelttiği içimizdeki hainler tarafından çekilmeye çalışılmaktadır. Kirlenmiş medya gücü ve sahte gözyaşlarıyla baskı ve kafa karışıklığı içerisine sokulan milletimize verilen sözler unutulmuş, başta açılım olmak üzere askıya alınan birçok projeye hız verilmiştir. Habur’da ki rezalet karşısında gösterilen tepkiler üzerine ötelenen niyetler bugün yeniden ortaya çıkmıştır. Bölücü terör örgütüne yakınlığı ile bilinen bir parti ile yapılan ve içeriği kamuoyundan gizlenen görüşmelerde nelerin konuşulduğunu ve hangi pazarlıkların yapıldığını bilmiyoruz. Ancak bildiğimiz bir şey var ki! Bebek katili İmralı canisi adeta bir maistro gibi bu süreci yönetmekte demokratik özerklik, federasyon, ana dilde eğitim ve şanlı Türk Bayrağının yanına bir paçavrayı getirme talepleri gibi  daha birçok alçakça istekleri yüksek sesle ve pervasızca söylemeye başlamışlardır. Hatta o kadar azmışlardır ki İmralı ve Kandil arasına direk telefon hattı istemişler, bizimkiler şimdilik mektuba razı etmişlerdir.

Tabii ülkemize yapılanlar karşısında bizler ne yapıyoruz? PKK’nın yaptıklarına cevabını, başımıza geçirilen çuvalın intikamını, İsrail ile yapılan bir vapur dövüşü sonucu şehit edilen 9 kardeşimizin intikamını sanal alemde 3 tane artiste aldırarak bu yüce milleti televizyon başında uyutarak tatmin etmeye çalışıyoruz. Halimize batılı kargalar elbette gülüyordur. Fakat bunlar bizim için çok acı şeylerdir. Binlerce yıldır dünyanın gidişatına yön vermiş kararlı ve güçlü bir devlet kendi varlığına ve birliğine kastedenlerle müzakere değil mücadele eder,  dünya aleme ibret olsun diyerek onlara gereken cevabı verir.

Bunlar hepinizin malumu AB, Vatikan ve ABD’nin Türkiye masalarında hazırlanmış uygulamaya konulan senaryolardır. Bunu biz söylemiyoruz Almanya’nın eski başbakanlarından Helmut Kohl 2006 yılında yaptığı açıklama da ABD 20 yıl içinde Türkiye’yi bölecek diyor ve ekliyor bu bir proje değil, uygulama safhasına geçilmiştir diyerek sözlerini pekiştiriyor. Bunu da ülkemizdeki figüranları ile yapmaya çalışıyor. Yalnız bu konularda değil her konuda bir dejenerasyon ve dezenformasyon faaliyeti vardır. Ve benim güzel milletimin gözleri adeta katarakt edilerek gösterilmek istenenler gösterilmektedir. Türk Eğitim Sen bunların karşısında yıkılmayacak bir kale gibi her zaman duracak, haksızlığın karşısında hakkın kılıcı olacaktır. Daha dün KPSS hırsızlığında benim hırsızım iyidir deyip üstü örtülmeye çalışılmadı mı? Kimileri hırsızlığı ifşa ve ihbar ettiği için sendikamıza yönelik bir linç ve iftira kampanyası başlatmaya cüret ettiler. Utanmasalar hırsızlığın belgesini ortaya koyduğu için sayın genel başkanımız İsmail Koncuk beyefendiye dava açacaklardı. Yahu Allah aşkına Nasrettin hoca merhumun dediği gibi; “Hırsızın hiç mi suçu yok?” Der konuma geldik. Birileri yine durumdan vazife çıkarıp bu mücadelemize iftira ile karşılık verebilir. Onlara şu cevap herhalde yeterlidir. TES Allah’ın dinine, kitabına ve bu güzel milletin mukaddesatına samimiyetle hizmet eden herkesten Allah razı olsun der ve onlara dua eder. Fakat bu yüce değerleri sömürenlere ve bu yüce değerlere saldıranlara lanet eder.

TES temsil ettiği kesimin problemlerini gündeme getirmek için her düzeyde hiçbir denge hesabı gütmeyen ve taviz vermeyenlerin sendikasıdır.

TES yabancılaşmadan çağdaşlaşmayı esas alan milli ve dinamik bir harekettir. Biz hem Türk hem Müslüman hem de medeniyiz. İnanıyorum ki Büyük Türkiye’yi bu aşka ve aksiyona inanan ve ülkesini karşılıksız seven kadrolar kuracaktır.

TES keyfi ve hukuksuz uygulamaların karşısında hakkı hak bilip hakka tabii olan batılı batıl bilip batıldan kaçan ve onunla mücadele eden yürekli insanların sendikasıdır.

Bu dilek ve temennilerle yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımız ve tüm üyelerimizle birlikte güçlü bir şekilde geleceğe emin adımlarla yürümeye bu yüce milletin birliğine, kardeşliğine, dirliğine, bekasına, gelişmesine, tarihteki şanlı sayfalara yeni sayfalar ekleyecek karakterli nesiller yetiştirmek için hizmet etmeye devam edeceğiz.

Bu kutlu mücadelemizde tüm eğitim çalışanlarını bir daha sendikamıza davet ediyor hepinize teşekkür ederek Yüce Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Haber : Ferhat KAYHAN “Yerköy Gazetesi”
ZEYNEP
19 Ocak 2011 - 08:51

Ferhat hocam öncellikle ilçe başkanı seçilmenizden dolayı sizi kutluyorum. yukarıdaki konuş****arınız beni çok gururlandırdı. böyle bir konuşmayı yapmak bu kadar baskıcı bir yönetimde mangal gibi yürek ister ve siz bu cesareti göstererek ne kadar cesur ve kararlı bir insan olduğunuzuda kanıtlıyorsunuz. özellikle konuşmanızda değindiğiniz pkk lideri abdullah öcalanın ana dilde eğitim ve şanlı türk bayrağının yanına bir paçavrayı getirme taleplerini çok güzel vurgulamışsınız. ayakta uyut**** bu milletin belki bu sözleri oku**** aklı başına gelir. hala abdullah öcalanı beslemek onu bu ülkede yaşatmak bile ne kadar aciz duruma düştüğümüzün göstergesidir. zaten dış politikamız yürekler acısı, başımıza çuvalda geçirirler, insanlarımızı hiç çekinmedende öldürürler. yollarımız, köprülerimiz, tüm resmi ve özel kuruluşlarımız, evlerimiz ve hatta topraklarımız özelleştirme adı altında satılmıştır. bu ülke ne zorluklarla kazanıldı ancak bu kadar kolay satılmaktadır.neredeyse kendi vatanımızda azınlık durumuna düşmek üzereyiz. bütün bu olanlara tek dur diyecek türk eğitim sendikası ve yürekli, bilinçli, bayrağını, milletini ve vatanını seven ferhat hocam gibi insanlardır. ferhat hocam yolunuz açık olsun. dualarımız sizinle. ne mutlu türküm diyene !!!

Yozgatlı
25 Ocak 2011 - 08:59

Hocam ben yozgatlı aynı zamanda türk eğitim-senliyim. yozgat şube başkanlığı seçiminde yapmış olduğunuz konuşmaya kadar isminizi duyuyordum ama sizi tanıma fırsatım olmamıştı. o konuşmanızda zaten yüreğinizi ve kalitenizi gördüm. hatta ayaküstü de sohbet etme imkanı buldum. oyumu da size verdim. bu basın açıklamanızı da okuyunca kendi kendime iyiki türk eğitim-sen liyim ve ferhat yılmaz ın dokuz aday içinde üst kurul delegesi olarak birincilikle ankara’ya gitmesine vesile oldum diye düşündüm. sevgili hocam ben lise’den k****r seni kutluyorum. cesur yüreğini öpüyorum. allaha emanet ol dualarımız seninle.

Mehmet AKINCI
25 Ocak 2011 - 09:04

Düşüncelerinize katılmamak mümkün değil sizin gibi değerli şahsiyetler olduğu sürece bu gemi doğru rota da gidecektir. ağznıza yüreğinize sağlık. kalın sağlıcakla..

ZEKİ CETİNER
25 Ocak 2011 - 15:27

Sevgili ferhat hocam ben istanbuldan katılıyorum yerköylüyüm yazınızı okudum cok gururlandım sizin gibi
icinde vatan sevgisi olanlar olduğu sürece bu ülkenin insanının sırtı yere gelmez yazıgınız o güzel yazıdan dolayı sizi kutluyorum ve aynen katılıyorum yiğidin harman olduğu yerdensiniz t****kürler

ahmet arslan
25 Ocak 2011 - 21:00

Sayın ferhat yılmaz hocam siz bu memleketin yetiştirdiği müstesna insanlardan birisisiniz.sizi bu memleketi temsil edecek makamlarda görmek isteriz.inşallah en kısa zamanda bunu gerçekleştirecek adımları atarsınız.eğer böyle bi adım atarsanız bu memleket sizi seçecek ve bağrına basacaktır.başarılarınızın davamını dilerim.hayırlı günler

murat bulut
01 Şubat 2011 - 13:28

Memleketimizin güzide insanlarından saygıdeğer ferhat hocam sizi ve ekibinizi tebrik eder ve hayırlı hizmetler dilerim.

hasan kaplan
05 Şubat 2011 - 10:44

Ferhat hocam sizi ve ekibinizi tebrik ediyorum.bu memlekete can-ı gönülden hizmet edecek yegane kişisiniz inşallah sizi bu memlekete daha iyi hizmet edecek yerlerde görürüz.

samet çetiner
07 Şubat 2011 - 06:30

Hocam yazınızı okudum sızı allah’ın iznıyle daha ıyı yerlerde goreceğiz inşallah allah yolunuzu açık etsin

Serdar Demirkol
26 Mayıs 2011 - 16:23

Sevgili abim saygıdeğer hocam ferhat yılmaz vatan ve vazife aşkınız sizi yolunuzda başarıya taşımaya devam edecektir allah ın izniyle.bu aşk ve azim yakın zamanda sizi olmanız gereken iyi yerlere taşır inşallah.

polat yılmaz
29 Ocak 2012 - 22:13

Inşallah layik oldgun makama gelirsin amca

Son Dakika Haberleri
Yerköy’de trafik kazası: 1 ölü
Yerköy’de meydana gelen trafik kasında 1 kişi hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, Mehmet Kara (43) idaresindeki 06 RG 651 plakalı otomobil, Sarıyaprak köyü Türbe mevkisinde sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole uçtu. Kazada sürücü Kara, olay yerinde hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden Kara, olay yerinde yapılan incelemer sonrası Yerköy Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Mehmet Kara’nın Ankara’nın Kalecik ilçesinde okuyan kızını ziyarete gittiği bildirildi. Kazayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.  
Yerköy’de “Mers Virüsü” şüphesi
Hac dönüşü yüksek ateş, bulantı ve kusma şikayetleri görülen 84 yaşındaki bir kişi, Yerköy’de yapılan ilk müdahalesinin ardından Yozgat Devlet Hastanesi’ne sevk edildi Yerköy ilçemizde, hac dönüşü rahatsızlanan kişi, Yozgat Devlet Hastanesi’nde gözlem altına alındı. Edinilen bilgiye göre, bir süre önce hacdan dönen Hasan Yılmaz (84), yüksek ateş, bulantı ve kusma şikayetleriyle 112 acil servisine başvurdu. Hasan Yılmaz’da görülen belirtiler nedeniyle MERS virüsünden şüphelenilmesi üzerine olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Yozgat Devlet Hastanesine sevk edildi. Hasta Yılmaz hastaneye gelmeden önce Yozgat Devlet Hastanesi Acil Servisi karantina altına alındı.
Bahri Yılmaz, “Toprak analizinde ek süre doluyor”
Yerköy Ziraat Odası Başkanı Bahri Yılmaz, toprak analizi için çiftçilere tanınan ek sürenin 30 Ekim 2014 Perşembe günü mesai bitiminde dolacağını hatırlatarak, “Çiftçilerimiz, desteklemelerden yararlanmak istiyorlarsa, bu sürede mutlaka toprak analizi yaptırmalılardır” dedi. Çiftçilere toprak analizi için tanınan ek süre 30 Ekim 2014’te doluyor. Yaklaşık 10 günlük bir süre zarfında toprak analizi yaptırmayan çiftçiler, desteklemelerden yararlanamayacak. Yerköy Ziraat Odası Başkanı Bahri Yılmaz, ek sürenin dolması nedeniyle çiftçileri uyardı. Yılmaz, yeni bir süre uzatımının söz konusu olmadığına dikkat çekti. “Çiftçilerimiz toprak analizleri zamanında yaptırmazlarsa desteklerden
En Çok Yorumlanan Konular
En Popüler Konular
YERKÖY ŞEHİDİNE AĞLIYOR
Şırnak’ın Uludere ilçesinde vatani görevini yapan bir er henüz nedeni bilinemeyen bir  sebepten dolayı şehit oldu. Ayanoğlu Mahallesi Atatürk Bulvarı Dr. Sadık Ahmet parkı karşısında ikamet eden Hasan Pirhan’ın (23)  ailesine  şehit olduğu haberi askeri yetkililer ve sağlık memurları ile ulaştırıldı. Pirhan’ın naşı, Diyarbakır Adli tıp kurumu morguna kaldırıldığı, yapılan gerekli incelemeler sonrası Yerköy’e gönderileceği bildirildi.
Yerköy’de Trafik Kazası: 2 Ölü, 4 Yaralı
Yerköy’de meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti 4 kişide ağır yaralandı. Yerköy İlçesinde aynı istikamete gitmekte olan iki oto mobilin çarpışması sonucu 2 kişi öldü 4 kişi yaralandı. Nuri Budak (56) idaresindeki  19 LH 656 plakalı otomobil aynı istikamete gitmekte olan Bekir  Gençaslan (21)  idaresindeki  66 KK 718 otomobille 100. Yıl Mahallesi Şel mevkiinde  çarpıştı. Kazada  19 LH 656 plakalı otomobil içerisinde bulunan Nuri Budak (56), Melek Aygar (35), Urguya Kara aslan (36)  ve 66 KK 718 plakalı araç içerisinde bulunan Mehmet Çınar (17)  ağır yaralandı. Kazada,  66 KK 718 plakalı araç şoförü Bekir Gençaslan (21) olay yerinde hayatını kaybederken, 19 LH 656 plakalı
Polis Memuru Mehmet Mete Son yolculuğuna uğurlandı
Diyarbakır’da Asansörde Hayatını Kaybeden Yerköylü Polis Memuru Mehmet Mete’nin cenazesi ilçemize geldi. Şehidin eşi ve yakınları şehidin ardından göz yaşı döktü. Diyarbakır’da polis memurluğu yapan Yerköylü Polis Memuru Mehmet Mete, oturduğu apartmanın asansöründe sıkışıp kalan 2 çocuğu kurtarırken, kendisi de kabinin aniden hareket etmesi sonucu kapı ile kabin boşluğu arasında kalarak can veren, Polis Memuru Mehmet Mete (24),  Yerköy İlçe Emniyet Müdürlüğünde yapılan tören sonrası, Çarşı camiinde kılınan öğle namazı sonrası Mulla Osman Türbesine defnedildi. Yerköy ilçe Emniyet Müdürlünde gerçekleşen törende Şehit Polis Mehmet Mete’nin eşi Fatma Metin, baba