Hacı Adayları Kutsal Topraklara Uğurlandı

Hacı Adayları Kutsal Topraklara Uğurlandı
24 Eylül 2013 Salı - 1446 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0
12

Yerköy ilçemizde kutsal topraklara gidecek hacı adayları dualarla ve gözyaşları ile uğurlandı.

Hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara gitmek için yola çıkan hacı adayları, Yerköy Hüsrev Camii’ buluşarak ilahilerle ve dualarla uğurlandılar.

İlçe Müftüsü Necip Eren, ilçede hacı adaylarını kaç aşamada Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri tarafından gönderildiğini söyledi.

Gitmeye gücü yetenlerin, Kabeyi ziyaret etmesi Allah’ın insanlar üzerinde bir hakkıdır diyen Eren şu şekilde konuştu;

“Bilindiği gibi İslam’ın şartlarından bir tanesi de hacdır. Allah hacca gidecek kardeşlerimizin inşallah hacılığını kabul eder. Hacca gidecek kardeşlerimiz inşallah önce ’ye sonra da Mekke’ye gidecekler. ’ye gidecek olan hacılarımız ise Allah Resulü Hz. Muhammed’e olurken, Mekke’ye hacılar ise Allah’ın misafiri olacaklardır.

Özetleyecek olursak Cenabı Allah, Peygamber (sav) Efendimiz de; “Kim Allah için Hac ederde Hac esnasında kötü sözlerden ve Allaha karşı gelmekten sakınırsa, annesinin doğurduğu gün gibi günahlarından arınmış olarak memleketine döner.” buyuruyor” şeklinde konuştu.

Düzenlenen törende hacı yakınları ve hacı adayları duygusal anlar yaşadı. Dua ve salâvatlarla uğurlanan hacı adayları karayoluyla Ankara’ya geçecek, uçaklarla farklı ile ve ilçelerden gelen hacı adayları ile kutsal topraklara gidecekler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.