HABER GÖNDER

Hemşerimiz, Venedik Film Festivali'nde Türkiye’yi temsil edecek

Hemşerimiz, Venedik Film Festivali'nde Türkiye’yi temsil edecek

İlk Türkiyeli yönetmeni ve Yerköylü hemşerimiz olan Kaan Müjdeci, “Sivas” ile 27 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek 71’inci Venedik Film Festivali’nde yarışacak.
27082014sivasDünya prömiyerini 71. Venedik Film Festivali’nde yapacak olan “Sivas”; Hemşerimiz Kaan Müjdeci’nin ilk uzun metrajlı filmi “İlk filmi” ile Venedik Film Festivali’nin ana yarışma bölümüne seçilerek büyük bir başarıya imza atan genç yönetmen, 27 Ağustos – 6 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde büyük ödül için yarışacak.
Yine kendisi gibi Yerköylü olan 11 yaşındaki Aslan adlı bir çocuk ile “Sivas” isimli bir dövüş köpeğinin, bozkırda geçen hikayesini anlatan Müjdeci “Sivas’ın” yer aldığı yarışma bölümünün jüri başkanlığını bu yıl, ünlü Fransız besteci Alexandre Desplat üstleniyor.
“Sivas”ın başrollerinde; Doğan İzci ve Çakır yer alıyor. Ana oyuncuların neredeyse tamamının, Yerköy’de yaşayan hemşerilerimiz oluşturduğu filmde; Muttalip Müjdeci, Hasan Özdemir, Ezgi Ergin, Furkan Uyar ve Hasan Yazılıtaş’a, profesyonel oyuncular Ozan Çelik, Banu Fotocan ve Okan Avcı eşlik ediyor.
İstanbul Film Festivali Köprüde Buluşmalar Atölyesi kapsamında “1000 Volt Post Prodüksiyonu” ödülü alan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün yapım desteği ile gerçekleştirilen “Sivas’ın” çekimleri, 2013 yılında Küçük Nefes Köyü’nde gerçekleşti.
Senaryosu’da Kaan Müjdeci’ye ait olan filmin; görüntü yönetmenliğini Armin Dieroff ve Martin Hogsnes Solvang, ses ve müzik yönetmenliğini ise Cevdet Erek üstlendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Bu filmi izlemek istiyorum! Bide kafamı karıştiran neden illa önnplanda sivas ismi var ! Yerköy yozgat bozok yaylası kullanilan akis mı isim için! Hem yerköyü anlayacaksın sivaslılara yalskalık yapar gibi hem adı sivas olacak filmin! Bu açıdan hiç olmamış bilesiniz! Köpek zaten kangal adı duman olsa ne olacaktıki?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE