İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden “Kutlu Doğum Haftası” programı

İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden “Kutlu Doğum Haftası” programı
21 Nisan 2016 Perşembe - 700 kez izlenmiş
Facebook 0 Twitter 0

Yerköy Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından “Kutlu Doğum Haftası” programı düzenlendi.

21042016imamhatipPeygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S. A. V. )’in dünyaya gelişinin yıl dönümü münasebeti ile Yerköy Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından, Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu konferans salonu’nda “Kutlu Doğum Haftası” programı gerçekleşti.

Gerçekleşen programa Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, Müftüsü İbrahim Güneş, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, sivil toplum kuruluşları, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ve Kuran tilaveti ile başlandı.

Okul Müdürü Osman Bağcı, Kutlu Doğum Haftası’nın ilçede dolu bir şekilde geçtiğini ifade etti.

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) dünyayı şereflendirdiği haftayı en güzel şekilde kutlandığını söyleyen Bağcı, “ Hz. Peygamber Muhammed Mustafa (SAV)’in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü münasebetiyle buraya toplanmış bulunmaktayız. Yüce Allah’ın insanlığa gönderdiği en son rahmet elçisi Hz. Muhammed’i (SAV) anlamak ve onun ortaya koyduğu örnek ahlakı özümsemek çok önemlidir. Bu hafta içinde Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerini kutlarken, onun örnek şahsiyetini ve güzel ahlakını tanımaya olan ihtiyacımız açıktır. Bu sebeple yüce Peygamberimizi anlamaya ve anlatmaya, onun sevgisi etrafında birleşmeye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktayız. Bu duygu ve düşüncelerle, bütün İslam aleminin, ümmet olma bilincini tüm kalbinden hissetmesi duasına canı gönülden amin diyerek, tüm hemşerilerimin ve İslam aleminin bu mübarek haftasını kutlar; bu kutlu haftanın mutluluğa, hayra ve barışa vesile olmasını temenni ederim” dedi.

Bağcı’nın konuşması sonrasında, öğrenciler tarafından okunan dualar, şiirler ve koro gösterisi ile program devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.