HABER GÖNDER

İmamlara “Aile içi İletişim” anlatıldı

İmamlara “Aile içi İletişim” anlatıldı

Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü tarafından Yerköy’de görev yapan İmamlara “Aile İçi İletişim” semineri verildi.
04062014seminerYerköy Belediye Binası Konferans salonunda düzenlenen seminere Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, İlçe Müftüsü Necip Eren, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Mustafa Atmaca ve İlçede görev yapan imamlar katıldı.
Seminerde sunum yapan Rehber Öğretmen Seher Yalçın;”Sağlıklı toplumun temelini sağlıklı aile oluşturur. Sağlıklı aile ise gücünü sağlıklı bir karı koca ilişkisinden alır. Sağlıklı evlilik ilişkisi, bireylerin ruhsal ve fiziksel sağlıkları üzerinde olumlu etkiler yaratan bir güce sahiptir. Evliliklerde eşler arasındaki iletişimi etkili kılan unsur, eşlerin birbirlerinin düşüncelerini, fikirlerini, duygularını dikkate almalarıdır. Sağlıklı bir iletişime sahip çiftler, birbirlerine güven duyarlar ve fikirlerini yargılanmaktan korkmaksızın ifade ederler Dinleme becerisi evlilik ilişkisi içerisindeki en önemli iletişim becerilerinin başında gelmektedir. Eşinin kendisini içtenlikle dinlediğini bilmek, kişiye bu ilişki içerisinde eşi tarafından önemsendiği mesajını vermektedir. Sürekli eleştiren, suçlayan, ters cevaplar veren, kalp kıran birisi olmaktan kaçının. Anlayışlı ve olgun olmaya gayret edin.”şeklinde konuştu.
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE