İstiklal Marşının Kabulü 93. Yılı Kutlandı

İstiklal Marşının Kabulü 93. Yılı Kutlandı
13 Mart 2014 Perşembe - 1676 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

İstiklal Marşı’nın kabulünün 93. Yılı, Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu konferans salonunda yapılan törenle kutlandı.

13032014marsYerköy ilçemizde, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

Programda açılış konuşması yapan Yerköy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Okul Müdürü Muammer Almacı, yok olmak üzere olan bir milletin, yeniden doğuşunun şahlanışının destanı olan İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma gününün 93. Yıl dönümü törenini kutlandığını ifade etti.

Almacı’nın açış konuşması sonrasında, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un şiirleri ve tiyatro gösterileri öğrenciler tarafından sergilendi.

Duygulu anların yaşandığı programda, İstiklal Marşı oratoryosu sahnelendi. Daha sonra şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Programa, kaymakam Nevzat Şengök, Cumhuriyet Başsavcısı Semih Şimşir, Garnizon Komutanı Deniz Işılar, Belediye Başkan Vekili Mehmet Coşkun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, Adalet Meslek Yüksek Okul Genel Sekreteri Oğuz Duygu,  sivil toplum kuruluşları, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.