HABER GÖNDER

İzmir’e Yozgat'tan destek

İzmir’e Yozgat'tan destek

İzmir’de geçtiğimiz Cuma günü yaşanan deprem felaketinin ardından yaralar sarılmaya çalışılıyor. içerisinde kıyafetten battaniyeye, hijyen malzemelerinden gıda ürünlerine kadar bir çok ürün bulunan yardım tırları Yozgat’tan  İzmir’e doğru yola çıktı.

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, 6.9 büyüklüğünde depremin yaşandığı İzmir’de arama-kurtarma ekiplerinin çalışmalarını tamamladığını duyurdu. AFAD’dan yapılan son açıklamaya göre; İzmir’deki depremde can kaybı sayısı 114 olarak belirlenirken, 1035 kişinin yaralandığı belirtildi. Yaralılardan 898’i taburcu edildi, 137 kişinin ise tedavisi devam ediyor. Depremin sembolleri ise, minik elleri ile hayata tutunan 65 saat sonra enkazdan sağ çıkan 3 yaşındaki Elif ile 91’inci saatte gülümseyerek enkazdan çıkarılan 4 yaşındaki Ayda oldu.

YOZGAT DUYARSIZ KALMADI

Depremin ardından tüm Türkiye’de olduğu gibi Yozgat’ta da adeta bir seferberlik oldu. Arama kurtarma ekipleri çalışmalara destek olmak amacıyla İzmir’e gitti. Ardından Boğazlıyan İlçesi’ne bağlı Uzunlu Beldesi, sonrasında Çayıralan Belediyesi yardım kamyonlarını İzmir’e gönderdi. Yozgat Valisi Ziya Polat ise sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; “Yozgat’ta Kaymakamlıklar, Belediyeler, Ticaret ve Sanayi Odası ve Üyeleri, Odalar ve STK’lar ve Hayırseverlerimizin Katkılarıyla Hazırlanan Malzemeler İzmir’e Yola Çıktı. Allah Razı Olsun” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE