Kaya’dan, Kepir’e ziyaret

Kaya’dan, Kepir’e ziyaret
09 Mart 2013 Cumartesi - 1607 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneğini başkanı, Yerköy Şehit Aileleri Derneği Başkanı’nı ziyaret etti.

Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneğini Başkanı Mesut Kaya, Yerköy Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ahmet Kepir’i ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundular.

Gerçekleşen ziyarette, dernek başkanı Mesut Kaya, Başkent Ankara’da yaşayan Yerköylüler bir araya gelerek aldıkları kararla Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneğini kurduklarını, kurdukları ilk günden belli desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Yerköy Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ahmet Kepir’i ve çeşitli daire amiri ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmek için Yerköy’e geldiğini ifade etti.

Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneğinin açılması ile birlikte ilk ziyaretçiler arasında Yerköy Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ahmet Kepir’in, olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Kaya, teşekkür ziyaretinde bulunduklarını ifade etti.

Kaya “Dünyanın farklı noktalarından gelip Ankara’ya yerleşen ve farklı coğrafyalardan insanların bir arada barış ve huzur içerisinde yaşadıkları önemli bir kent olan Ankara’da, Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneğini kurmuş bulunmaktayız. Yerköylü olmanın bir ayrıcalığını hisseden Yerköylüler, bir dünya kenti Ankara’da hem değişimi yakalamak hem de geçmişle olan bağlarını koparmamak ve Yozgat kültürünü yaşatmak için bir araya gelme ihtiyacı duymuşlardır.

Yozgat’ın ve Yerköy’ün tanıtılması, önemli gün ve bayramların birlikte kutlanması, periyodik olarak düzenleyeceğimiz dayanışma yemek ve toplantılarla ‘Yerköy’ün o sıcak havasını Başkent’te da teneffüs ettirmeyi planlıyoruz.”dedi.

Derneğin hayırlı olmasını dileyerek, dernek çalışmalarında kolaylıklar dileklerinde bulunan Yerköy Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ahmet Kepir ise,  “Yerköylü kardeşlerimizin, Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği kurmaları gurur verici bir durum.

Dernek Başkanı Mesut Kaya kardeşimizin önderliğinde gerçekleşen bu dernekleşme Yerköylülerin arasındaki dostluk bağını güçlendireceği gibi inanıyorum ki aralarındaki yardımlaşma ve dayanışmayı da pekiştireceğine sonsuz inancım var.

İnanıyorum ki başkanlığını üstlenen Mesut Kaya kardeşimiz kurmuş oldukları dernekle Çiçekdağı, Yerköy ve Yozgat’ın tüm ilçelerinden gelen gurbette memleket özlemi ile yaşayan tüm hemşerilerimize birer can yoldaşları olur” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.