HABER GÖNDER

Kızılay Kan Bağış Tırı Yerköy’de

Kızılay Kan Bağış Tırı Yerköy’de

Yerköy ilçemize gelen Kızılay kan bağışı tırı, ilk gününde ilçe halkından yoğun ilgi gördü.
Türk Kızılayı’na ait Kan bağış tırı, Yerköy’de kan vermek isteyen vatandaşların bağışlarını kabul etti.
Kızılay Kan Bağışı Tırı Doktor Selçuk Cansız, Haşim Kılıç Mahallesi Kırşehir Caddesi Yerköy istasyon meydanı’nda kurulan kan bağışı tırına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.
Dr. Cansız, kan bağış kampanyalarının aralıksız olarak devam ettiğini ve bu kapsamda kan tırı ile ilçeleri gezerek vatandaşların bağışlarını kabul ettiklerini ifade etti.
Sağlıklı olan herkesin kan vermesi gerektiğini belirten Doktor Selçuk Cansız, şunları kaydetti:
“Kan yapay olarak üretilmeyen ve kaynağı sadece insan olan bir sıvıdır. Yeni doğan ve kanının değişmesi için kana ihtiyacı olan hemofilili ve talasemili hastalarımız, açık kalp ameliyatı geçirecek insanlarımız, trafik kazalarında yaralanan vatandaşlarımızın sizlerin bağışlayacağı kana ihtiyaçları vardır. Onlara ancak sizler hayat verebilirsiniz. Çünkü kan hayattır. Topladığımız kanlar, trafik kazalarında, ameliyatlarda, kan hastalıkları ve bunun gibi durumlarda kana acil ihtiyaç duyulmakta. İnsanlarımız kan merkezlerine, kan ihtiyacını giderebilmek için başvurmaktalar. Türk Kızılay’ına ait kan merkezleri de bu isteklere cevap verebilmesi için, kan stoklarının her zaman için yeterli seviyede olması gerekmekte. Bunun için sağlığı yerinde olan kişilerin kan vermesi gerekir. Bu anlamda Türk Kızılay’ına ait kan tırımız Yerköy ilçemizde 4 gün süre ile duracaktır.”
Kızılay Kan Merkezi olarak hastaların ihtiyacı olan kan ve kan ürününü temin edebilmek amacıyla çeşitli kan bağış etkinlikleri düzenlediklerini ifade eden Cansız, ”Bu konuda halkımızın kan bağışına destek olacağına inanmaktayız. Kan bağışında bulunan Yerköylü hemşerilerimize teşekkürü bir borç biliriz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE