Kızılay Kan Bağışı Tırı Yerköy’de

Kızılay Kan Bağışı Tırı Yerköy’de
21 Eylül 2013 Cumartesi - 1724 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0
12

ilçemize gelen Kızılay kan bağışı tırı, ilçe halkından yoğun ilgi gördü.

Türk Kızılayı’na ait Kan bağış tırı, Yerköy’de kan vermek isteyen vatandaşların bağışlarını kabul etti.

Haşim Kılıç Mahallesi Faruk Erbaş Caddesi Yerköy istasyon meydanı’nda kurulan kan bağışı tırına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Sağlıklı olan herkesin kan vermesi gerektiğini belirten Kızılay Yerköy Şube Başkanı Altındaş, “Trafik kazalarında, ameliyatlarda, kan hastalıkları ve bunun durumlarda acil ihtiyaç duyulmakta. İnsanlarımız kan merkezlerine, kan ihtiyacını giderebilmek için başvurmaktalar. Türk Kızılay’ına ait kan merkezleri de isteklere verebilmesi için, kan stoklarının her zaman için yeterli seviyede olması gerekmekte. Bunun için sağlığı yerinde olan kişilerin kan vermesi gerekir. Bu anlamda Türk Kızılay’ına ait kan tırı Yerköy ilçemizde 4 gün süre ile duracaktır” dedi.

Kızılay kan bağışı tırı Selçuk Cansız, kan bağış kampanyalarının aralıksız olarak devam ettiğini ve bu kapsamda kan tırı ile ilçeleri gezerek vatandaşların bağışlarını kabul ettiklerini söyledi.

Kan bağışında bulunmanın öneminden de bahseden Cansız, ”Kan yapay olarak üretilmeyen ve kaynağı sadece insan olan sıvıdır. Yeni doğan ve kanının değişmesi için kana ihtiyacı olan hemofilili ve talasemili hastalarımız, açık kalp ameliyatı geçirecek insanlarımız, trafik kazalarında yaralanan vatandaşlarımızın sizlerin bağışlayacağı kana ihtiyaçları vardır. Onlara ancak sizler hayat verebilirsiniz. Çünkü kan hayattır.”dedi.

Kızılay Kan Merkezi olarak hastaların ihtiyacı olan kan ve kan ürününü temin edebilmek amacıyla çeşitli kan bağış etkinlikleri düzenlediklerini ifade Cansız, ”Bu konuda halkımızın kan bağışına destek olacağına inanmaktayız. Kan bağışında bulunan Yerköylü hemşerilerimize teşekkürü bir borç biliriz.”şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.