Kamil Giyim

bursa escort

Mevsimlik işçilerin çocukları okul heyecanını geç yaşayacaklar

Ülke genelinde yaklaşık 18 milyon öğrenci 2017-2018 eğitim yılına başlarken, memleketlerinden uzaktaki mevsimlik tarım işçilerinin çocukları bu heyecanı geç yaşayacak.

Şanlıurfa’dan Yerköy ilçemize tarım işçisi olarak gelen ailelerin çocukları, pancar sökümü ve sebze toplamada anne ve babalarına destek oluyor.

Akçakale ilçesinden Aysel Turgutalp, gazetemiz muhabirine 4. sınıf öğrencisi olduğunu, okula başlayamadığı için üzüldüğünü belirterek, “Büyüyünce doktor olmak istiyorum. Şimdi okula gidemiyorum, aileme yardım ediyorum, pancar kesiyoruz.” dedi.

İmam hatip ortaokulu öğrencisi İbrahim Turgutalp (13) de Yerköy’e pancar tarlasında çalıştıkları için okula başlayamadığını kaydetti.

Okulunu ve arkadaşlarını özlediğini vurgulayan Turgutalp, “Buradaki çalışmalarımız bittikten sonra 10-15 gün içerisinde döneceğiz. Bugün okullar açıldı ama biz pancarı sökümü yaptığımız için gidemiyoruz.” diye konuştu.

Mimar olmak isteyen Turgutalp, “Burada olduğumuz için okulumuzda ‘Yok’ yazılıyoruz, sınavlara katılamıyoruz. Bizim için zor oluyor.” ifadesini kullandı.

Velilerden Zeynep Turgutalp de okullar kapanmadan iki ay önce Yerköy’e geldiklerini belirterek, şunları dile getirdi:

“Çocuklarımızı okuldan alıp gelmiştik. Şimdi de okullar açıldı, çocuklarımızı gönderemiyoruz. Üzülüyoruz ama yapacak bir şey yok. Okula gidemedikleri için çocukların dersleri de olumsuz etkileniyor. Kızım 4. sınıfa gidiyor ama derslerinde başarılı değil.”

Ahmet Şimşek de tarlada çalıştıkları için çocuklarını okula gönderemediklerini vurgulayarak, “Burada zaman zaman misafir öğrenci olarak çocuklarımız okula gidiyor fakat memlekette ‘Yok’ yazılıyor. Nakil yaptırmak istiyoruz, bir aylık için nakil yapmıyorlar.” sözlerine yer verdi.

Benzer Haberler:

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 28 Eylül 2017, 07:30 tarihinde Eğitim, Yerköy Haberleri kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 170 Okundu Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
REKLAM
?
Popüler Haberler
MHP Yerköy Adayı Ferhat Yılmaz Oldu

MHP Yerköy Adayı Ferhat Yılmaz Oldu...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sorgun ve Sarıkaya Belediye Başkan Adayları açıklamasının ardından Yerköy adayını da açıkladı. MHP Yerköy... [Devamı]
MHP’ de aday adaylık süreci başladı

MHP’ de aday adaylık süreci başlad...

MHP Yerköy İlçe Başkanı Aslan Bozkurt ve ilçe teşkilatında, yaptığı basın açıklamasında belediye başkan aday adayı olmak isteyenlerin... [Devamı]
Bozkurt, “Camiler Siyaset Yeri Değildir!”

Bozkurt, “Camiler Siyaset Yeri Değildir!...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yerköy İlçe Başkanı Aslan Bozkurt’un basın açıklaması.  Devamı →[Devamı]
Asfalt Çalışması Törenle Başladı

Asfalt Çalışması Törenle Başladı...

Yerköy ilçemizde 40 kilometrelik yolun ‘sıcak asfalt’ ile kaplanması çalışmalarının startı verildi. Başkanı Ağaoğlu,”Yerköy... [Devamı]
Gültekin Arslan, “Aday olursam büyük farkla seçimi alırız”

Gültekin Arslan, “Aday olursam büyük far...

AK Parti Yerköy belediye başkan aday adayı Gültekin Arslan gazetemize çeşitli açıklamalarda bulundu.  Devamı →[Devamı]
Yerköy’de yağmur yağdı, yollar çöktü

Yerköy’de yağmur yağdı, yollar çöktü...

Yerköy ilçesinde, etkisini gösteren sağanak yağış birçok cadde ve sokakta hayatı olumsuz şekilde etkilerken, yoldan geçen belediye ekipleri... [Devamı]
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar
Resim Galerisi
Video Galerisi