Şehit Aileleri İftar Yemeğinde Buluştu

Şehit Aileleri İftar Yemeğinde Buluştu
15 Ağustos 2012 Çarşamba - 1652 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Vali Necati Şentürk, düzenlenen iftar yemeğinde Yozgat merkez ilçe, Sorgun, Şefaatli ve Yerköy ilçelerinde yaşayan şehit yakınları ile bir araya geldi

Galata Çamlık Otelde düzenlenen iftar yemeğine Vali Necati Şentürk ile birlikte Eşi Sevim Şentürk Hanımefendi, İl Jandarma Komutanı Albay Recep Yalçınkaya, Yerköy Kaymakamı Bayram Gale, Yerköy İlçe Jandarma Komutanı M. Deniz Işıklar, Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Durgun, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Yıldırım Şafak, İdare Mahkemesi Başkanı Bekir Demirci, Vali Yardımcıları Kemal Şahin ve Mehmet Soğukpınar İl Emniyet Müdürü Hasan Yılmaz, kurum kuruluş müdürleri, Şehit Aileleri ve Gaziler katıldı.

Vali Necati Şentürk, Şehit Aileleri İftar Yemeğinde yaptığı konuşmada, içinde bulunduğumuz bu mübarek Ramazan Ayında şehit yakınlarıyla birlikte olmayı ve her beraber iftar açmayı istediklerini belirterek;” Bu iftar yemeğinde şehitlerimizin ana-babaları, çocukları, kardeşleri var.

Biliyorum gönlünüzdeki acı hiç dinmiyor buna karşılık da Şehitlerimize olan sevginizde daha fazla artıyor. Ben bir şey daha biliyorum ki şereflerin en yücesi, onurların en büyüğü de size ait; çünkü sizler şehit annesisiniz, babasısınız, eşisiniz, çocuklarısınız. Birliğimizi ve beraberliğimizi koruyarak bu aziz vatanın bir karış toprağını kimseye vermeyeceğiz.

Bu kutsal vatan toprakları ve şanlı bayrağımız uğruna ömürlerinin baharında şehit olan evlatlarınızın ve yakınlarının acılarını yüreğimde paylaşıyorum. Bu vesileyle Aziz Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor ve davetimize teşrif ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.