HABER GÖNDER

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ

2020/99 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN
Tapu ve bilirkişi raporuna göre taşınmazın özellikleri: Kırşehir İli Çiçekdağı İlçesi Yeni Mah.94 ada 26 parselde kayıtlı 1079,93 m2 toplam yüzölçümlü 40/795 arsa paylı B/Blok Hilal Apt. zemin katta bulunan 1 nolu bağımsız bölümdür.125 m2 brüt 115 m2 net kullanım alanı vardır. Rapor tarihi itibari ile dairenin kapalı olduğu görülmüştür. Komşu dairelerden bilgi alınmıştır. Oda zeminleri laminant parke, duvarlar alçı sıvalı üzeri plastik boyalı, iç kapılar Amerikan ahşap panel, pencereler PVC ,dış kapı çelik kapıdır. Bina yaklaşık 10 yıllıktır. Isı yalıtımı mevcut değil, bina dışı karar sıva ve plastik boyalıdır. Doğalgazlı ve asansörlüdür. Merdivenler mermerdir. Daire 3+1 dir.3 adet balkon vardır. Güney-batı-kuzey cephelidir. Parsel ilçe merkezindedir. Belediye imar planına göre ayrık nizam 5 katlı konut alanında bulunmaktadır. Bina Atatürk Caddesine cephelidir. Tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Hissenin tamamı ipotek borçlusu adına kayıtlı olup diğer bilgiler dosyada mevcuttur.
Kıymeti160.000,00 TL
KDV Oranı%1
Kaydındaki ŞerhlerTapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü24/12/2020 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü25/01/2021 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri: YERKÖY BELEDİYESİ SATIŞ MEZAT SALONU KAT: 5 YERKÖY/YOZGAT

2 NO’LU TAŞINMAZIN
Tapu ve bilirkişi raporuna göre taşınmazın özellikleri. Kırşehir İli Çiçekdağı İlçesi Çubuktarla Köyü 213 ada50 parselde kayıtlı tarla vasıflı taşınmazdır. Kuru tarım arazisidir. Buğday+nadas+buğday şeklinde ekim nöbeti uygulanmaktadır. Rapor tarihi itibariyle buğday ekili olduğu görülmüştür. Ayrıca nohut ,mercimek ve ayçiçeği gibi ürünlerde yetiştirilebilir.Tarla kumlu tınlı toprak yapısına sahip olup kıraçtır.%2-4 eğimlidir. Köy merkezine yaklaşık 1,8 KM dir. Hissenin tamamı ipotek borçlusu adına kayıtlı olup diğer bilgiler dosyada mevcuttur.
İmar DurumuYok
Kıymeti14.250,00 TL
KDV Oranı%18
Kaydındaki ŞerhlerTapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü24/12/2020 günü 11:10 – 11:15 arası
2. Satış Günü25/01/2021 günü 11:10 – 11:15 arası
Satış Yeri: YERKÖY BELEDİYESİ SATIŞ (MEZAT) SALONU KAT:5 YERKÖY /YOZGAT –
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/99 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/10/2020(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE