HABER GÖNDER

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2013/101 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2013/101 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
YERKÖY
İCRA DAİRESİ
2013/101 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TASINMAZIN
Özellikleri: Yozgat İli, Yerköy İlçesi, Karacasar Mahallesi, 188 Ada, 9 Parseldeki arsa vasfındaki taşınmaz. Tapu kaydında her ne kadar arsa yazılı olsa da üzerinde parsel üzerinde 2 katlı mesken bulunmaktadır. Tapu kaydında cins değişikliği yapılması gerekmektedir. Parsel üzerinde en az 15 yıllık 2 katlı Kargir apartman bulunmaktadır. Daireler 3 oda, 1 salon ve müştemilattan oluşmaktadır. Yaklaşık 125 m2 alana sahiptirler. Duvarlar düz sıvalı ve plastik badanalıdır. Pencereler alt kat ahşap doğrama olup, üst kat PVC doğramalıdır. Soba ısıtmalı dairelerdir. Yerler komple seramik kaplamalıdır. Mutfak komple fayans kaplamalıdır. Meskenler kuzeye, güneye ve batıya cephelidirler. Binanın batı kısmı komple balkon olu, güney kısmının ise yarıya kadar balkonludur. Çatı kaplaması olmayıp komple teras tipli çatıdır. Parsel elektrik, su, telefon ve bütün altyapı hizmetlerinim tamamından faydalanmaktadır. Herhangi bir ulaşım problemi yoktur.
Adresi: Hüyük Mahallesi Emir Sultan Caddesi No:8 Yerköy / Yozgat
Yüzölçümü: 495,00 m2
Arsa Payı: 1/1
İmar Durumu: İlçe imar planında ayrık nizam 3 katlı konut alanı olarak kayıtlıdır.
Kıymeti: 153.625,00 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Yok

  1. Satış Günü: 18/12/2014 günü 10:00 – 10:10 arası
  2. Satış Günü: 12/01/2015 günü 10:00 – 10:10 arası

Satış Yeri: Yerköy Adliyesi – Giriş Kat – Satış Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma
tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif
verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki besinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilin mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, bankaca bilgi almak isteyenlerin 2013/101 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
 
 
 
Akın YAR
İcra Müdür Yardımcısı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE