HABER GÖNDER

 • DOLAR
  8,0988
  %0,35
 • EURO
  9,7195
  %0,38
 • ALTIN
  452,10
  %0,34
 • BIST
  1.409
  %2,24
T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2013/192 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2013/192 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
YERKÖY
İCRA DAİRESİ
2013/192 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Yozgat İl, Yerköy İlçe, 897 Ada No, 9 Parsel No, KARACASAR/KIZILYAR Mahalle/Mevkii, Her ne kadar tapu kaydında arsa yazılı ise de, komsu parsel ile üzerinde ortak olarak yapılmış ahır bulunduğu, bu yapının ahır olarak değil depo olarak kullanıldığı görülmüştür. Taşınmaz ilçe merkezinin 2200 mt. kuzey doğu kısmında, ilçe jandarma karakolu kavşağının ise 110 mt. kuzeyindedir. Lozan camiinin 80 mt. batısındadır. Parsel üzerinde 20 yıllık olduğu anlaşılan tek katlı 3 mt. yüksekliğinde tuğla örülü beton sıvalı, basit profillerle yapılmış bir yapı vardır. Bu yapı statik dengesini kaybetmek üzere olduğundan, imar planında konut olarak kayıtlı olduğundan ve 197,23 m2 sinin başka parsel üzerinde olması nedeniyle tamiratı ekonomik değildir. Taşınmaz elektrik, su, telefon ve bütün altyapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. ulaşım problemi yoktur. İlçe imar planında ayrık nizam 2 katlı konut alanı olarak kayıtlıdır.
Adresi: Hüyük Mah. Lozan Cad. No:x Yerköy/Yozgat
Yüzölçümü: 724 m2
Arsa Payı: Tam
İmar Durumu: Konut alanı
Kıymeti: 58.495,00 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

 1. Satış Günü: 18/03/2015 günü 10:00 – 10:10 arası
 2. Satış Günü: 17/04/2015 günü 10:00 – 10:10 arası

Satış Yeri: Yerköy Adalet Sarayı Zemin Kat İcra Dairesi Satış Salonu –
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma
tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif
Verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/192 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE