HABER GÖNDER

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2013/488 TLMT.

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2013/488 TLMT.

T.C.

YERKÖY

İCRA DAİRESİ

2013/488 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Yozgat ili Yerköy ilçesi Bağlarbaşı mahallesi 808 ada 9 parselde kayıtlı 307 m2
taşınmaz her ne kadar tapu kaydında arsa niteliğinde bulunsa da parsel üzerinde 1 adet ana mesken,1 adet küçük mesken (depo)ve 1 adet kömürlük bulunmaktadır.Ana mesken en az 20 yıllık olup 97m2 dir. Çatıda kiremit olmayıp dam tipi çatılıdır.Betonarme yığma binadır.3 oda 1 salon ve müştemilattan oluşmaktadır.Yerler komple sap betondur. Duvarlar tuğla örülü olup ,düz beton sıvalı ve plastik badanalıdır.Meskende doğalgaz tesisatı vardır.Küçük mesken (depo) kısmı 55 m2 dir,mevcutta depo olarak kullanılmaktadır.Dam tipi çatılı olup,betonarme yığma binadır. 1 oda,1 hol ve bahçe kısmında bulunan wc den oluşmaktadır.Yerler komple sap beton olup,duvarlar tuğla örülüdür. Soba ısıtmalıdır.Pencereler ahşap doğramadır. Parselin kuzey kısmında 10 m2 lik kömürlük bulunmaktadır.
Adresi: Bağlarbaşı Mahallesi, Atik sokak no:2 Yerköy
Yüzölçümü: 307 m2
Arsa Payı: Tam
İmar Durumu: –
Kıymeti: 75.000,00 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü: 06/06/2014 günü 14:30 – 14:40 arası
2. Satış Günü: 04/07/2014 günü 14:30 – 14:40 arası
Satış Yeri: YERKÖY ADLİYESİ OTOPARKI ÖNÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma
tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif
verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/488 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE