HABER GÖNDER

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2015/28 TLMT.

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2015/28 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapu ve bilirkişi raporuna göre taşınmazın bilgileri:Yozgat İli Yerköy İlçesi Karacaşar Mah. Kızlar Mezarı mevkii 96 ada78 parsel de bulunan538,00 m2 yüzölçümlü arsa vasfında taşınmazdır.Arsa üzerinde 2 katlıyapı olmasına rağmen tapu kaydında sadece arsa olarak görünmektedir.Katların herbiri 130 m2 dir.Mesken girişi çelik kapı olupıslak zeminler veduvarları ile Mutfak zemini ve duvarları yarıya kadar fayanstır.Pencereler ahşap olup oda zeminleriparkedir.Belediye imar planına göre ayrık nizam 2 katlı konut alanında bulunmaktadır.Taşınnmaz elektrik,su ,telefon ve batan alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Isıtma sistemi bireysel kombi kaloriferdir.Yapının değeri 135.330,00 arsanın değeri32.280,00 TL dir..Taşınmaz tapu kaydında 1/2 olarak iki borçlunun adına hisseli olup diğer bilgiler dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 167.610,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 09/04/2019 günü 14:00 – 14:05 arası
2. Satış Günü : 09/05/2019 günü 14:00 – 14:05 arası
Satış Yeri : YERKÖY ADLİYESİ KAFETERYASI -YERKÖY/YOZGAT –
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/28 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE