T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2017/340 TLMT.

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2017/340 TLMT.
01 Kasım 2018 Perşembe - 1927 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu bilgilerine göre taşınmazın adesi:Yozgat İli Yerköy İlçesiYeni Mah. Büyük Kepir mevkii 72 ada22 parsel no:1 kat irtifaklı dükkan niteliğinde taşınmaz221,36 m2 yüzölçümlü arsaüzerindebulunan apartmanın zemin katında bulunmaktadır.Kanal caddesinin 180m kuzeyindedir ve Side köprülücaddesi üzerindedir.Dükkan batı cephelidir ve önünde bulunanyaya kaldırımı kotundadır.Bina yeni yapıdır.Dükkan 190 m2 alana sahiptir.Camekanın bir kısmı alüminyum doğrama olup bir kısmıdemir doğramadır.Dükkanın güneybatı köşesi büro şeklindedir,duvarlar düz beton sıvalıve boyalıdır,zemin karo seramik kaplamadır.Herhangi bir ısıtma tesisatı yoktur.Mevcutta asansör imalatçı dükkanı olarak kullanılmaktadır.Ana caddeyecephesi17 m dir.Güney kısımda arka sokağa cephesi bulunmaktadır.Elektrik su telefon kanalisazyon gibialt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Herhangi bir ulaşım problemi bulunmamaktadır.Belediye imar planına göre 4 katlı konut alanında bulunmaktadır. Parselin yola veyasahaya giden kısmı yoktur.Taşınmazın 1/1 i borçlu adına kayıtlıdır.
Arsa Payı : 1/9
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 20/02/2019 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü : 20/03/2019 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri : YERKÖY ADLİYESİ KAFETERYASI-YERKÖY /YOZGAT –
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/340 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.