T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2017/471 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2017/471 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
11 Ekim 2018 Perşembe - 2704 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Tapu bilgilerine göre satışa konu taşınmaz;Yozgat İli Yerköy İlçesi Kale Mah.Hamam mevkii 764 ada2 nolu kargir ev ve arsadır.Toplamda arsanın yüölçümü 243,00 m2 olup evin yüzölçümü135 m2 dir.Evinözellikleri :oda zeminleriparke ,koridor ve ıslak zeminler fayans, pencereler pvc,dış kapı çelikkapıdır.Taşınmazelektrik ,su ,telefon ve bütün altyapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır,ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır.İmar planıayrık nizam 4 katlı konut alanındadır.Taşınmaz eski yapı olmasına rağmen bakımlı olup cadde üzerindedir.Taşınmazın hissesinin tamamı borçluya aittir.Evin değeri93.690,00 TLarsanın değeri 60.750,00 TL dir.

Kıymeti : 154.440,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

  1. Satış Günü : 10/01/2019 günü 11:00 – 11:05 arası
  2. Satış Günü : 12/02/2019 günü 11:00 – 11:05 arası

Satış Yeri : YERKÖY ADLİYESİ KAFETERYASI -YERKÖY/YOZGAT –

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/471 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/09/2018

 

Funda BALCIOĞLU

İcra Müdür Yardımcısı

182053

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.