Siz gönderin, biz yayınlayalım

 • DOLAR
  8,0720
  %1,32
 • EURO
  9,5459
  %1,02
 • ALTIN
  494,07
  %1,42
 • BIST
  1.173
  %-1,49
T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2017/475 TLMT.

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2017/475 TLMT.

T.C.
YERKÖY
İCRA DAİRESİ
2017/475 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu bilgileri ve bilirkişi raporuna göre taşınmazın özellikleri:Yozgat İli Yerköy İlçesi Yeni Mah.Özerdem Caddesi 141 ada64 parsel 3.kat A blok no:4te bulunan732,00 m2 arsa alanlı3/36 arsa paylı 140 m2 kat mülkiyetli dairedir.Bina 4 katlı olup satışa konu daire çatı katındadır.Her katta 2 daire bulunmaktadır.Mantolama mevcut olup asansör yoktur.Bina yaklaşık30-40 yıllıktır.3+1 olup mesken kombi sistemli bireysel sistemli kaloriferlidir.Kuzeye doğuya ve batıya cephesi vardır.Binanın içi tamirat halinde olup henüz tamamlanmamıştır.Zeminler mozaik üzeri laminat parkedir.Banyo ve wc tamamen tamirat halindedir.Duvarlardaki fayanslar ve kapılar sökülmüş durumdadır.Mutfak dolabı ve mutfak seti sökülmüş ve daire içinde bulunmamaktadır. Mutfak kapısı sökük haldedir.Mutfak balkonu mutfağa dahil edilmiştir.Duvarlar alçı sıvalı ve saten boyalıdır.Kapılar ahşap doğramalı olup pencereler pvc dir.Parsel elektrik su telefon altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Herhangi bir ulaşım problemi yoktur.Belediye imar planınıa göre ayrık nizam5 katlı konut alanında bulunmaktadır.Ön yoldan5 m ve komşu parsellerden3 m çekme mesafesi vardır Parselin yola ya da yeşil sahaya giden kısmı yoktur.Dairenin tam hissesitaşınmaz malikine aittir.

Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/03/2019 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü : 11/04/2019 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri : YERKÖY ADLİYESİ KAFETERYASI /YERKÖY/YOZGAT –
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/475 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE