HABER GÖNDER

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2018/64 TLMT.

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2018/64 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapu ve bilirkişi raporuna göra taşınmazın özellikleri:Kırşehir İli Çiçekdağı İlçesi Köseli Mah.795 parselde bulunan202 m2 yüzölçüme sahipbetonarme ev ve arsadır.Parsel üzerinde tek katlı 1 adet mesken bulunmaktadır.Mesken yaklaşık 80 m2 dir.2 oda1 salon mutfak ve banyo-wc den oluşmaktadır.Zeminler düz betonkaplamadır.Duvarlar beton sıvalıve plastik boyadır.İç kapılar eski ahşapkapı olup pencerelerin bir kısmıahşap bir kısmı pvc dir.Meskenin doğusundabahçe içerisindetandırlık ve kömürlük bulunmaktadır.Mesken betonarme yapı olup çatı örtüsükiremit kaplamadır.Arazinin yüksek eğimli olmasınedeni ilemeskenin bir kısmı yol kotu altında kalmıştır.Meskenin dış cephe yalıtımı yoktur.Soba ısıtmalıdairedir.Meskenin dışı yeni boyalıdır.Parsel alt yapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır.Köy yerleşik alanı içinde olup ulaşım problemi bulunmamaktadır.Yerköy ilçe merkezine yakındır.Belediye imar planı belirtilmemiş olup hissenin tamamı borçlu adına kayıtlıdır.Diğer bilgiler dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 63.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki bilgiler
1. Satış Günü : 23/07/2019 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü : 28/08/2019 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri : YERKÖY ADLİYESİ KAFETERYASI -YERKÖY /YOZGAT
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/64 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE