HABER GÖNDER

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2019/213 TLMT.

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2019/213 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Tapu ve bilirkişi raporuna göra taşınmazın özellikleri:Yozgat İli Yerköy İlçe Karacaşar Mah. 96 ada130 parsel 924 m2 yüzölçümlü ,1/4 arsa paylı ,zemin kat ,no 2 olan iki katlı yığma ev ve arsası olan meskendir.Toplam oturmaalanın 110 m2 dir.Daire kuzey cephelidir.Yalıtım yoktur.3 oda ve salondan oluşmaktadır.1 adet balkon mevcuttur.Kombili doğalgaz ile ısınma sağlanmaktadır.Doğalgaz tesisatı evin içindedir.Pencereler PVC olup mutfak dolabı mevcuttur.Etrafında benver binalar bulunmaktadır.Parsel alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Tahmini25 yıllık binadır.Belediye imar planına göre3 katlı konut alanında bulunmaktadır.Taşınmaz bahçesinde bulunan ağaçlar: 9 adet elma,7 adet kayısı ve üzüm ,3 adet erik,2 adet armut , 1er adet ıhlamur-dut-ceviz-vişne-çam-söğüt-akasya-kavak bulunmaktadır.2 nolu dairenin tam hissesi borçlu adına kayıtlı olup diğer bilgiler dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 103.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 29/11/2019 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü : 03/01/2020 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri : YERKÖY BELEDİYESİ SATIŞ(MEZAT)SALONU -YERKÖY/YOZGAT
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/213 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE