T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2019/793 ESAS

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2019/793 ESAS
17 Mart 2020 Salı - 2030 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

T.C.
YERKÖY
İCRA DAİRESİ
2019/793 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Tapuve bilirkişi raporuna göre taşınmazın özellikleri:Yozgat İli Yerköy İlçesi Karacaşar Mah. 396 ada7 parsel Zemin Kat no: 1 olantoplam 610 m2 yüzölçümlü1/2 arsa paylı 145 m2 net kullanım alanlı betonarme tek katlı mesken yapısı ve avlusudur.Bina girişi merdivenleri mozaik kaplamadır.Dış duvarlar kara sıva üzeri plastik boyadır.Daire içi duvarlar alçı sıvalı üzeri plastık boyadır.oda zeminleri laminant parke kaplama ,kapılar Amerikan panel ahşaptır.Pencereler pvc dir.Dış kapı çelik kapıdır.Mutfakta balon kapaklı ahşap dolap vardır.Daire 3+1 dir.Islak hacimlerin duvarları ve zeminleri seramiktir.Bina sobalıdır.Bahçesinde muhtelif ağaçlar vardır.3 adet elma-3 adet elma fidanı-2 adet kayısı-2 adet ayva ağacı vardır.Bina yaklaşık 4 yıllıktır.Belediye imar planına göre ayrık nizam 2 katlı konut alanında bulunmaktadır.Şehir merkezine yakın sayılacak bir konumdadır.Parsele yakın bölgelerde tarım arazileri bulunmaktadır.Hissenin tamamı borçlu adına kayıtlı olup diğer bilgileri dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 157.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 06/05/2020 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü : 08/06/2020 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri : YERKÖY BELEDİYESİ MEZAT (SATIŞ) SALONU KAT:5 YERKÖY/YOZGAT
———————————————————————————————————————–
2 NO’LU TAŞINMAZIN
Tapuve bilirkişi raporuna göre taşınmazın özellikleri:Yozgat İli Yerköy İlçesi Karacaşar Mah. 396 ada7 parsel Giriş Kat no: 2 olantoplam 610 m2 yüzölçümlü1/2 arsa paylı dairedir.Tapu kaydında kat irtifaklı mesken olarak görünse de bilirkişi raporu tarihi itibariyleno:1 inşa edilmiş olmasına rağmen no:2henüz fiillen inşa edilmemiştir.Bu sebeple sadece arsa payı değerlendirilmeye alınmıştır.Bahçesinde muhtelif ağaçlar vardır.3 adet elma-3 adet elma fidanı-2 adet kayısı-2 adet ayva ağacı vardır.Bina yaklaşık 4 yıllıktır.Belediye imar planına göre ayrık nizam 2 katlı konut alanında bulunmaktadır.Şehir merkezine yakın sayılacak bir konumdadır.Parsele yakın bölgelerde tarım arazileri bulunmaktadır.Hissenin tamamı borçlu adına kayıtlı olup diğer bilgileri dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 30.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 06/05/2020 günü 11:10 – 11:15 arası
2. Satış Günü : 08/06/2020 günü 11:10 – 11:15 arası
Satış Yeri : YERKÖY BELEDİYESİ MEZAT (SATIŞ) SALONU KAT:5 YERKÖY/YOZGAT
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/793 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.