HABER GÖNDER

 • DOLAR
  $1.181,4500
  ( ₺0,95 )
 • EURO
  $0,2828
  %1,40
 • ALTIN
  $37.184,0000
  %0,22
 • BIST
  90,7630
  ( ₺0,06 )
T.C. YERKÖY İCRA MÜDÜRLÜĞÜ Dosya No: 2011/482 Esas

T.C. YERKÖY İCRA MÜDÜRLÜĞÜ Dosya No: 2011/482 Esas

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Tapu Kaydı: Yerköy ilçesi Tapu Sicil Müdürlüğünde kayıtlı Yeni Mahalle tapusunun Karacaşar Silo Çiçekdağı yolu Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Pafta 16, Ada 42, Parsel 81’de kayıtlı500.50 m2 lik arsa niteliğindeki ana gayrimenkul üzerindeki 16/236 arsa payını isabet eden mesken niteliğindeki zemin +2. kat 10 bağımsız bölüm numaralı kat irtifaklı taşınmazın tamamı
Hali Hazır Durumu: Taşınmaz Yeni Mahalle tapusunun Atatürk bulvarı üzerindedir. Taşınmaz ana gayrimenkulün 2. katında 10 bağımsız bölüm numaralı mesken niteliğindeki taşınmaz olup tahminen140 m2 kullanım alanına sahiptir. Söz konusu mesken yapı özelliği itibari ile III A gurubuna ait (kaleriferli, asansörsüz) bir yapı olup toplam 3 oda, 1 salon, mutfak, wc ve banyodan oluşmaktadır. Bu mekanlar özellikleri itibari ile salon ve çocuk odası; duvarlar plastik boyalı, tabanları marley taban; tavan plastiği ile boyalı oturma odası, yatak odası; duvarlar alçılı saten boya tabanları ahşap parke, tavan, tavan plastiği ile boyalı mutfak; duvarlar tavana kadar fayans tabanlar seramik, tavan; tavan plastiği ile boyalı wc; duvarlar1.50 cm fayans üzeri plastik boyalı tabanlar seramik tavan; tavan plastiği ile boyalı banyo; duvarlar1.50 cm fayans üzeri plastik boyalı tabanlar seramik tavan; plastiği ile boyalıdır. Halen mesken olarak kullanılmaktadır.
İmar Durumu: Yerköy ilçesi Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğünden alınan 04/08/2011 tarihli ve 446 sayılı yazısı gereği Ö:1/1000 ölçekli imar durumu çapına göre imar mahallesi : Yeni Pafta No : 16 Ada : 42 Parsel : 81 İnşaat Cephesi : 18:00 mt bina derinliği : 15,00 mt ön bahçe mesafesi 5,00 mt yan bahçe mesafesi : Değişken Yapı Nizamı : Doğuya blok nizam (kendi içinde blok) kat adedi zemin + 6 kat saçak seviyesi : 22,00 mt olarak bildirilmiştir.
Muhammen Bedeli: 75.000,00 TL
Satış Saati: 14.00 – 14.10 arası
Satış Şartları:
1-Satış  27.08.2012  günü yukarıda belirtilen saatler arasında YERKÖY İZALE – İ ŞUYU SATIŞ ODASI adresinde açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen değerin %60’ını ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış ve paylaştırma giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedele alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak şartiyle 06.09.2012 günü YERKÖY İZALE – İ ŞUYU SATIŞ ODASI adresinde yukarıda belirtilen saatler arasında ikinci artırmaya çıkarılacaktır. Bu artırmada da rüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Şu kadar ki, artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin % 40 ını bulması ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan
alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin %20’si nispetinde Türk Lirası peşin para  veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tapu alım harcı, damga vergisi ile K.D.V. alıcıya aittir. Birikmiş vergiler ve tellaliye ücreti satış bedelinden ödenir.
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin  (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile on beş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaştırmadan hariç bırakılacaktır.
4-İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa istirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca  bilgi almak  isteyenlerin  yukarıda yazılı dosya  numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
(*)İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleride dahildir.                                                             
(İİK m.126)
 
İcra Müdürü

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE