HABER GÖNDER

T.C. YERKÖY (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2013/19 SATIS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. YERKÖY (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2013/19 SATIS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Resim_1332190210T.C. YERKÖY
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2013/19 SATIS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Yozgat İl, Yerköy İlçe, 71 Ada No, 219 Parsel No, Yeni Mahalle / Kırşehir Caddesi
Mahalle/Mevkii, Zemin Kat 1.Numaralı Bağımsız Bölüm Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz 441,00 m2’lik alana sahip parsel üzerinde bulunan apartmanın zemin katında bulunan 1 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlı dükkandır. Dükkan Kırşehir Caddesinde bulunmakta olup, hastane kavşağındadır. Kavşağın güney batı kösesinde bulunmaktadır. Dükkan kuzeye cepheli olup, Kırşehir Caddesine cephelidir. 3,00 x 7,20 = 21,60 m² alana sahiptir. Dükkanın cephesi 3,00 metre olup, derinliği ise 7,20 metredir. Dükkan kuzeye devlet karayoluna cepheli olup, mevcutta market olarak kullanılmaktadır. Alüminyum doğramalıdır. Yerler karo seramik döşelidir. Asma tavanlıdır. Herhangi bir ısıtma sistemi yoktur. Parsel elektrik, su, telefon ve bütün altyapı hizmetlerinin tamamında faydalanmaktadır. İlçe merkezinde olması nedeni ile herhangi bir ulaşım problemi yoktur. İlçe imar planında bitişik nizam 5 katlı konut ve ticari alan olarak kayıtlıdır.
Adresi: Ayanoğlu Mah. Hastane Kavşağı Hayber Apt. No:29/C Yerköy / YOZGAT
Yüzölçümü: 21,60 m2
Arsa Payı: 2/40
İmar Durumu: Var
Kıymeti: 55.000,00 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü: 07/07/2014 günü 14:00 – 14:10 arası
2. Satış Günü: 07/08/2014 günü 14:00 – 14:10 arası
Satış Yeri: YERKÖY ADLİYESİ OTOPARKI ÖNÜ
2 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Yozgat İl, Yerköy İlçe, 71 Ada No, 219 Parsel No, Yeni Mahalle / Kırşehir Caddesi
Mahalle/Mevkii, 4.Kat 11.Numaralı Bağımsız Bölüm Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz, 441,00 m² alana sahip parsel üzerinde bulunan apartmanın 4. katında bulunan 11 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlı meskendir. Mesken Kırşehir Caddesinde bulunmakta olup, Hastane kavşağındadır. Kavşağım güney batı kösesinde bulunmaktadır. Mesken kuzeye ve 1 odası doğuya cephelidir. 18,00 x 6,50 = 117,00 m² alana sahiptir. Binanın çatı katında bulunmaktadır. Ana cephesi kuzeye olup, Kırşehir Caddesine cephelidir. 3 oda, 1 salon ve müştemilattan oluşmaktadır. Mesken bakımsız durumdadır. Duvarlar düz sıvalı ve plastik badanalıdır. Boyalar kirlenmiş durumdadır. Pencereler ahşap doğramalıdır. Binada doğalgaz tesisatı bulunmakta olup, dava konusu mesken henüz doğalgaza geçmemiştir. Soba ısıtmalı dairedir. Bina yaklaşık 20 yıllık yapı olup, asansör yoktur. Yer döşemeleri sap betonlu ve muşamba kaplıdır. Mutfak tezgahı eski tip basit profil ve beton tezgahtır. Banyo ve WC duvarları yarıya kadar fayans döşemelidir. Mutfak caddeye ve sokağa cepheli olmayıp, bina içi ara aydınlatmaya bakmaktadır. Odanın birisinin de sokağa veya caddeye cephesi olmayıp, salondan ışık almakta olup, karanlık oda durumundadır. Parsel elektrik, su, telefon ve bütün altyapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. İlçe merkezinde olması nedeni ile herhangi bir ulaşım problemi yoktur. İlçe imar planında bitişik nizam 5 katlı konut ve ticari alan olarak kayıtlıdır.
Adresi: Ayanoğlu Mahallesi Hastane Kavşağı Hayber Apartmanı No: 29/11Yerköy / YOZGAT
Yüzölçümü: 117 m2
Arsa Payı: 4/40
İmar Durumu: Var
Kıymeti: 53.000,00 TL
KDV Oranı: %1
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü: 07/07/2014 günü 14:15 – 14:25 arası
2. Satış Günü: 07/08/2014 günü 14:15 – 14:25 arası
Satış Yeri: YERKÖY ADLİYESİ OTOPARKI ÖNÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki besinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere ait olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi
almak isteyenlerin 2013/19 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE