Kamil Giyim

bursa escort

T.C. YERKÖY (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2014/3 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Yozgat İli, Yerköy İlçesi, Kale Mahallesi, Delice Caddesi, 711 ada, 8 parselde tescilli arsa vasfındaki taşınmaz. Tapu kaydında her ne kadar arsa yazılı olsada parsel üzerinde 2 katlı yapı bulunmaktadır. Parsel ilçe merkezinin 1300 metre güneyinde, Cengiz Topel İ.Ö.Okulunun 30 metre doğusunda ve Şefaatli-Bulamaçlı kavşağının 120 metre güney doğusunda bulunmaktadır. Tapu kaydında cins değişikliği yapılmamıştır. Parsel üzerinde bodrum ve zemin kat olmak üzere 2 katlı apartman bulunmaktadır. Her katında 1 adet daire bulunmaktadır. Her kat 120 m2 alana sahiptir. Yapı yığma olarak yapılmıştır. Üst katın 4 cephesi açık olup, güneyde yol kotundadır. Alt kat ise güneyde yol kotu altında bodrum kat durumundadır. Kuzeyde ise bahçe kotundadır. Güneyde yol kotu altında olduğu için güneye cephesi yoktur. Bina eski yapı olup, en az 30 yıllık olduğu anlaşılmaktadır. Her 2 katta boş durumdadır. Yapım tarzları ve kullanılan malzemeler yönünden her 2 katta tamamen aynı özeliklerdedir. İç duvarları beton sıvalı ve plastik boyalıdır. Taban döşemeleri dökme mozaik döşemedir. Üst kay pencereleri PVC olup, alt kat pencereleri ahşap doğramalıdır. Ahşap doğramaların tamamı çok eskidir. Meskenler sobalı dairedir. 3 oda, 1 salon ve müştemilattan oluşmaktadır. Mutfak tezgahları eski dökme mozaikten yapılmıştır. Mutfak dolabı yoktur. Parsel elektrik, su, telefon, kanalizasyon ve tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Herhangi bir ulaşım problemi yoktur. Parselin yola veya yeşil sahaya giden kısmı yoktur.
Adresi: Kale Mahallesi, Okul Sokak Yerköy / Yozgat
Yüzölçümü: 451,00 m2 Arsa Payı: Tam
İmar Durumu: AYRIK nizam 2 katlı konut alanı olarak kayıtlıdır. Yoldan 5 metre ve yan bahçeden 3 metre çekme mesafesi uygulanacaktır.
Kıymeti: 85.000,00 TLKDV Oranı: %18 Kaydındaki Şerhler: Yok
1. Satış Günü: 15/06/2015 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü: 10/07/2015 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri: Yerköy Adliyesi İcra Dairesi Satış Salonu
2NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Yozgat İli, Yerköy İlçesi, Hacımusalı Köyü, Köybaşı Mevkii, 0 ada, 383 parselde tescilli tarla. Toprak yapısı itibariyle %3-5 meyilli, tınlı yapıda, havalandırma ve su tutma kapasitesi iyi, taşlılık, tuzluluk, kireçlilik gibi tarımsal faaliyeti engelleyici unsurların bulunmadığı mutlak kuru tarım arazisidir.
Adresi: Hacımusalı Köyü, Köybaşı Mevkii, Yerköy / Yozgat Yüzölçümü: 31.600,00 m2 Arsa Payı: Tamİmar Durumu: Yok Kıymeti: 30.114,00 TLKDV Oranı: %18Kaydındaki Şerhler: Yok 1. Satış Günü: 15/06/2015 günü 11:10 – 11:15 arası
2. Satış Günü: 10/07/2015 günü 11:10 – 11:15 arası
Satış Yeri: Yerköy Adliyesi İcra Dairesi Satış Salonu
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Benzer Haberler:

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Mart 2015, 13:03 tarihinde RESMİ İLANLAR kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.209 Okundu Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
REKLAM
?
Popüler Haberler
MHP Yerköy Adayı Ferhat Yılmaz Oldu

MHP Yerköy Adayı Ferhat Yılmaz Oldu...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sorgun ve Sarıkaya Belediye Başkan Adayları açıklamasının ardından Yerköy adayını da açıkladı. MHP Yerköy... [Devamı]
MHP’ de aday adaylık süreci başladı

MHP’ de aday adaylık süreci başlad...

MHP Yerköy İlçe Başkanı Aslan Bozkurt ve ilçe teşkilatında, yaptığı basın açıklamasında belediye başkan aday adayı olmak isteyenlerin... [Devamı]
Bozkurt, “Camiler Siyaset Yeri Değildir!”

Bozkurt, “Camiler Siyaset Yeri Değildir!...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yerköy İlçe Başkanı Aslan Bozkurt’un basın açıklaması.  Devamı →[Devamı]
Asfalt Çalışması Törenle Başladı

Asfalt Çalışması Törenle Başladı...

Yerköy ilçemizde 40 kilometrelik yolun ‘sıcak asfalt’ ile kaplanması çalışmalarının startı verildi. Başkanı Ağaoğlu,”Yerköy... [Devamı]
Gültekin Arslan, “Aday olursam büyük farkla seçimi alırız”

Gültekin Arslan, “Aday olursam büyük far...

AK Parti Yerköy belediye başkan aday adayı Gültekin Arslan gazetemize çeşitli açıklamalarda bulundu.  Devamı →[Devamı]
Yerköy’de yağmur yağdı, yollar çöktü

Yerköy’de yağmur yağdı, yollar çöktü...

Yerköy ilçesinde, etkisini gösteren sağanak yağış birçok cadde ve sokakta hayatı olumsuz şekilde etkilerken, yoldan geçen belediye ekipleri... [Devamı]
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Yazarlarımız
Yorumlar
Resim Galerisi
Video Galerisi