Usul, “Devlet hastanesi hizmete doymuyor”

Usul, “Devlet hastanesi hizmete doymuyor”
13 Nisan 2012 Cuma - 1498 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Yerköy Devlet Hastanesi Başhekim Dr. Sayit Usul, “Yerköy Devlet Hastanemizin en büyük eksiği olan yoğun bakım ünitesinin, proje çalışmaların da sona yaklaşılmış durumdadır.”dedi

Yerköy Devlet Hastanesinin tek sıkıntılarının yoğun bakım ünitesini olduğunu ifade eden Usul, “Hastanemizde yoğun bakım ünitesi olmamasından dolayı, yoğum bakım ünitesine alınması gereken hastalarımız, Yozgat ve diğer illere gitmek zorunda kalıyorlardı.

Gerekli çalışmalar sonucunda ilçe halkımızın, yoğun bakım çilesinden kurtaracak olan alt yapı çalışmalarımız tamamlanmış durumdadır.

Çalışmalar doğrultusunda, 2012 yılı sonu itibariyle 6 yataklı 2 basamak yoğun bakım ünitemiz halkımızın hizmetine açmayı planlamaktayız. Yoğun bakım ünitemiz ile birlikte ameliyathaneler tekrar planlanıp sağlık bakanlığı yeniden yapılanma kılavuzuna uygun şekilde tekrar projelendirip halkımızın layık olduğu hizmet kalitesine yükseltilecektir.

Yerköy Devlet Hastanemiz eldeki imkânlarını sonuna kadar kullanarak Yerköy’ün ve Yerköylünün aldığı sağlık hizmetini en üst seviyelere çıkararak hasta memnuniyetimizi artırmak ve Yerköy Devlet Hastanesini zorunluluktan çıkarıp tercih edilen bir hastane yapmak gayreti ile çalışmaktayız.”dedi.

Usul, son zamanlara yaşanan hasta yoğunluğunun yaşanmasından dolayı, çalışmaların boşa olmadığının ifade etti.

 

“Usul, “Devlet hastanesi hizmete doymuyor”” için bir cevap

  1. metin çiçek dedi ki:

    başarılarının devamını dilerim sayn başhekımızın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.