HABER GÖNDER

Vakıf bir yılda 4.5 milyon dağıttı

Vakıf bir yılda 4.5 milyon dağıttı

Yerköy ilçe kaymakamı Nevzat Şengök, 2013 yılı içerisinde eğitim, sağlık, gıda, yaşlı bakımı gibi yardımların için 4.5 milyon harcandığını söyledi.
Şengök, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın 2013 faaliyet raporlarına göre 4.5 milyon harcandığını ifade etti.
Vakfın 2013 yılında yaptığı yardımlar hakkında açıklama yapan Şengök, şu ifadelerde bulundu;
“İlçe kaymakamlığımıza bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız tarafından yapılan incelemeler sonrasında 628 kişiye eğitim yardımı, 338 kişiye sağlık yardımı, 841 kişiye nakdi yardım, 2144 aileye kömür yardımı, 480 kişiye engelli yardımı, 465 kişiye yaşlı aylığı yardımında bulunuldu. Yapılan yardımlar da günü birlik olarak 125 ailemize de sıcak yemek dağıtımı gerçekleşti” dedi.
Yapılan gerekli incelemeler sonrası vatandaşlara yardım eli uzattıklarını söyleyen Şengök, “Vakfımıza dilekçeleri ile müracaat eden vatandaşlarımız, vakfı çalışanlarımız tarafından yerine yapılan inceleme ve çeşitli çalışmalar sonrasında yardım yapılıp yapılmayacağı belirleniyor. Uygun görülen kişiler hangi eksikliği var ise o eksikliğinin giderilmesi için çalışma başlatıyoruz. Kısaca özetlemek gerekirse 1 Ocak 2013-31Aralık 2013 tarihleri arasında vakfımıza müracaat eden kişilere 4.5 milyon gibi yardım dağıtımı gerçekleşti.”
Şengök, kaymakamlığın 2014 yılında da yardımların aralıksız devam edeceğinin altını çizdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE