HABER GÖNDER

 • DOLAR
  8,0988
  %0,35
 • EURO
  9,7195
  %0,38
 • ALTIN
  452,10
  %0,34
 • BIST
  1.409
  %2,24
Yerköy Gazetemiz 32 yaşında

Yerköy Gazetemiz 32 yaşında

İlçemizde, günlük yayınlanan “Yerköy Gazetesi” 32’inci yaşına girmenin mutluluğunu yaşıyor
10012015gazeteYerköy Gazetesi, yerel basında önemli bir aşama kaydederek 32’inci meslek yılına girdi.
10 Ocak 1983 tarihinde yayın hayatına başlayan Yerköy Gazetesi okurlarından aldığı gücü tecrübe ile birleştirerek, bugün 32 yılı geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyor.
Yayın hayatına 1983 yılında “Yerköy’ün Sesi” adıyla başlayan Yerköy Gazetesi, kurulduğu günden beri ilçenin gelişimine ve tanıtımına büyük katkı sağlamaktadır.
Yerköy Gazetesi sahibi Yakup Kayhan, gazetenin yayın hayatına başladığı günden bu yana doğru, tarafsız ve ilkeli yayın anlayışıyla ilçenin gelişimine katkı sağlamaya çalıştıklarını söyledi.
İlçe menfaatini kendi menfaatlerinden her zaman üstün gördüklerini kaydeden Kayhan, “Biz hiçbir zaman kendi çıkarlarımız doğrultusunda haber yapma anlayışı içerisinde olmadık. Her zaman vatandaşlarımızın, kamuoyunun sesi kulağı olmaya çalıştık. Bir yerde gördüğümüz eksiğin yada yanlışın giderilmesi adına ilçemize zarar vermeden kişilik haklarına saygılı, olumlu yönde haberler yaptık ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Gazetecilik mesleğinin zor ve meşakkatli bir iş olduğunu ifade eden Kayhan, “Özellikle küçük şehirlerde gazetecilik mesleğini sürdürmek çok zor. Günümüzde yerel olarak yayın yapan gazeteler güçlükle ayakta durmaya çalışıyor. Bizler de çalışanlarımızla birlikte bir aile gibi kader birliği içerisinde en iyi şekilde ilçemize bu yönde hizmet etmeye çalışıyoruz.  Gazetecilikte mesai mefhumu yoktur. Gazetecilik mesleği aslında kutsal bir meslektir. Neden derseniz kamuoyunu siz bilgilendiriyorsunuz. Doğru, dürüst ve tarafsız olarak halkı bilgilendirirseniz halkta sizi takdir eder. İnşallah bizler halkımızdan aldığımız güçle daha nice yılları geride bırakacağız. Bu vesile ile gazetemizin 32’inci yılı ilçemize ve halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
22 Temmuz 2013 yılından bugüne okurlarına dolu dolu 8 sayfa ile hizmet verdiklerini ifade eden Kayhan, “Gazetemiz, 10 Ocak 1983 yılında kurulduğunda haftalık olarak yayına başlamasının arasından tam tamına 32 yıl geçti. 32 yıl içerisinde tarafsız yayın ilkesi ile sizlere basın meslek ilkelerine vermiş olduğu söz ile yayın hayatını devam ettirmiştir. Gazetemiz 16 Ocak 2013 tarihinde günlük yayına geçti. Yerköy’de ilklere imza atan ve haber ağı bir hayli geniş olan gazetemiz, sizlere dolu dolu haber sunabilmek için 22 Temmuz 2013 tarihi itibarinden bu yana 8 sayfa olarak yayın hayatını sürdürüyor” şeklinde konuştu.
www.yerkoygazetesi.com.tr internet sitesinin günübirlik güncel haber paylaşım yaptığını belirten Kayhan, “İlçemizin en aktif ve en çok takip edilen internet sitesi ‘www.yerkoygazetesi.com.tr’ dir. Gazetemiz tarafından yapılan haberler sıcağı sıcağına siz saygı değer okurlarımızın, anında ve yerinde okuması için sitemizde yayına sunuyoruz. Dünya’ya açılan internet sitemize, Yerköy’de olmayıp da gurbette olan hemşerilerimizin ilçemizde olup bitenleri takip etmeleri ve gurbet özlemi çekmemeleri için sitemiz güncel olarak yayındadır.”
Yerköy’de gerçekleşen birçok etkinlikte, programlarda ve asayiş olayları içerinde Yerköy Gazetesi çalışanlarının olayları takip ettiğini ifade eden Kayhan,  haber ağının bir hayli fazla olmasından dolayı, Yerköy Gazetesi imzalı birçok haberin internet sitelerinde kopyala-yapıştır mantığı güdenler tarafından kullandığının altını çizdi.
“Sağlam kadro”
Yerköy Gazetesi çalışanlarının sağlam bir ekip olduğunu söyleyen Kayhan, Gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Murat Özaslan, Sayfa Editörü Ferhat Kayhan, Muhabirlerimiz Seda Özaslan, Özlem Hikmet Kayhan, Erkan Açıkgöz ve Basri Çetin’dir. Bu kadro ile 32’inci yılına girmenin büyük mutluluk ve sevincini yaşıyoruz.”
Her zaman vatandaşın gözü kulağı olacaklarını ifade eden Kayhan, “Yerköy’de güçlü ve tarafsızlığın tek sesi olduk ve olmaya da devam edeceğiz. İlham ve kuvvet kaynağımız olan, bize güç, gönül ve heyecan veren değerli hemşerilerimiz ve okurlarımızın Yerköy Gazetesine her zamankinden daha çok değer vermesini ve yaşatmasını diliyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE