Yerköy İstasyon Meydanında İftahar Dolu İftar

Yerköy İstasyon Meydanında İftahar Dolu İftar
12 Ağustos 2011 Cuma - 2126 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Yerköy İstasyon Meydanı’nda tam 600 kişiye iftar yemeği verildi. İlçe yöneticilerinin de katıldığı iftar yemeğine aynı masanın etrafında bir araya gelen insanlar hep birlikte oruç açıp, dua ettiler. 

Yerköy Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ilçenin en büyük meydanı olan İstasyon Meydanı’nda iftar yemeği verildi. İlçede ilk defa bu kadar kalabalık katılımla düzenlenen iftar yemeği öncesi katılımcılar ilahi dinlediler.

İftar yemeğine katılan İlçe Kaymakamı Bayram Gale de insanlarla yemek kuyruğuna girerek yemek aldı. Zengin-fakir ayrımı yapılmaksızın insanların bir arada açtığı iftar yemeğinde mönü ‘Mercimek Çorbası, Etli bulgur pilavı, Cacık ve tulumba tatlısı’ndan oluştu.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın günler önceden yaptığı hazırlık sonucu mükemmel bir organize ile gerçekleşen iftar yemeğinde insanlar bir arada olmanın huzurunu yaşadılar.

GELENEKSEL HALE GETİRİLSİN

İlçede ilk defa bu kadar geniş katılımla iftar yemeği düzenlendiğini söyleyen vatandaşlar, halk katılımlı iftar yemeklerinin geleneksel hale getirilmesini istediler.

Açık havada geniş katılımla yapılan iftarın zengin-fakir ayrımını ortadan kaldıran önemli bir organizasyon olduğunu dile getiren vatandaşlar, İlçe Kaymakamlığına iftar yemeği için teşekkür ettiler.

Haber: Yerköy Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.