HABER GÖNDER

Yerköy Kaymakamlığı, ilçe halkına aşure ikram etti

Yerköy Kaymakamlığı, ilçe halkına aşure ikram etti

Yerköy ilçe kaymakamlığı, Cuma namazı öncesi bin 500 kişiye Muharrem ayı dolaysıyla aşure dağıttı.
03112014asureİlçe kaymakamı Nevzat Şengök, kaymakamlık olarak Muharrem ayı nedeniyle böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.
Molla Hüsrev camiin önünde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan aşure aşure ikram ettiklerini ifade eden ilçe kaymakamı Nevzat Şengök, Muharrem ayının Müslümanlar için önemli olduğunu söyleyerek şu şekilde konuştu;
“Hicri takvime göre yeni yılın ilk ayı olan Muharrem ayı’na girdiğimiz şu günlerde Yerköy Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız tarafından aşure hazırlandı.
Yerköy Kaymakamlığı olarak Muharrem ayı nedeniyle her yıl düzenli olarak böyle bir etkinlik düzenlemekteyiz.Muharrem ayında düzenlediğimiz Aşure programımızda, aynı duygu ekseninde ve birlik beraberlik içerisinde toplumun her kesimiyle bir arada olmak mutlulukların en güzeli olsa gerek. Allah birliğimizi, beraberliğimizi, huzurumuzu daim kılsın.”
Kaymakam Şengök’ün de bizzat katıldığı aşure dağıtımda, aşure alan vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirerek, kaymakamlığın böyle bir mübarek ayda aşure dağıtmasını anlamlı bulduğunu söyleyen vatandaşlar, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE