Yerköy Şehit Aileleri Derneği ve İlçe Kaymakamlığından iftihar dolu iftar

Yerköy Şehit Aileleri Derneği ve İlçe Kaymakamlığından iftihar dolu iftar
15 Ağustos 2012 Çarşamba - 1467 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Yerköy’de bin kişiye iftar yemeği verildi. İlçe yöneticilerinin de katıldığı iftar yemeğine aynı masanın etrafında bir araya gelen insanlar hep birlikte oruç açıp, dua ettiler

Yerköy Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Molla Hüsrev Camii oto parkında iftar yemeği verildi. İlçede ilk defa bu kadar kalabalık katılımla düzenlenen iftar yemeği öncesi katılımcılar ilahiler dinlediler.

İftar yemeğine katılan İlçe Kaymakamı Bayram Gale’ de yemek kuyruğuna girerek yemek aldı. Zengin-fakir ayrımı yapılmaksızın insanların bir arada açtığı iftar yemeğinde menü ‘Yayla Çorbası, Etli bulgur pilavı, Cacık ve tulumba tatlısı’ndan oluştu. Bunların yanı sıra iftara katılan bazı vatandaşlar tarafından kaysı ve erik ikramında bulunuldu.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın günler önceden yaptığı hazırlık sonucu mükemmel bir organize ile gerçekleşen iftar yemeğinde insanlar bir arada olmanın huzurunu yaşadılar.

İftar yemeğine yoğun ilgi

İlçede ilk defa bu kadar geniş katılımla iftar yemeği düzenlendiğini söyleyen vatandaşlar, halk katılımlı iftar yemeklerinin geleneksel hale getirilmesini istediler.

Açık havada geniş katılımla yapılan iftarın zengin-fakir ayrımını ortadan kaldıran önemli bir organizasyon olduğunu dile getiren vatandaşlar, İlçe Kaymakamlığına iftar yemeği için teşekkür ettiler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.