HABER GÖNDER

Yerköy TMO’dan ilkyardım semineri verildi

Yerköy TMO’dan ilkyardım semineri verildi

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Yerköy Şube Müdürlüğü personeline ilk yardım semineri verildi.
27062014egitimToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Yerköy Şube Müdürlüğü binasında düzenlenen ilk yardım semineri öncesi yemek ikramında bulunuldu.
Yemeğe Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, Yerköy Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Sayit Usul, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hakan Yıldız, Toprak Mahsulleri Ajans Amirleri ve davetliler katıldı.
Yemek ikramının ardından Toprak Mahsulleri Yerköy, Şefaatli, Sorgun, Doğankent, Sarıkaya ve Yozgat Şubelerinde görevli personele yönelik düzenlenen ilkyardım seminerinde çeşitli nedenlerle yaralanan insanların hangi durumlarda nasıl kurtarılabileceği ve ilk müdahalenin bilinçli bir şekilde yapılmasının önemi anlatıldı.
Semineri İlk Yardım Yozgat İl Formatör Öğretmen Adem Aksu verdi. Toprak Mahsulleri Ofisi çalışanları tarafından dikkatle dinlenen seminerde özellikle trafik kazaları, boğulmalar, kanamalar, elektrik çarpması ve kalp krizi gibi durumlarda neler yapılması gerektiği katılımcılara slayt eşliğinde anlatıldı.
İlk Yardım Yozgat İl Formatör Öğretmen Adem Aksu; “Bilinçli müdahaleler hastayı hayata döndürebilir. Bilinçsizce yapılan müdahalelerse ölümüne sebebiyet verebilir. Özellikle araç içinde sıkışan kişiler, iki eli başına sarılarak dikkatlice çıkarılmalıdır. Kanamalı bölgeye de hastaneye gidene kadar keten bir bezle bastırılmalıdır. Bunlar gibi basit önlemler hayat kurtarır” diye konuştu.
Çalışanların ilk yardım konusunda eğitimli olması gerektiğini söyleyen Toprak Mahsulleri Yerköy Şube Müdürü Cafer Topuksuz;  “Maalesef birçok insan ilk yardım konusunda yeteri kadar bilgiye sahip değil. Bir olay olduğu zaman bilinçsizce müdahalelerde bulunuluyor ve geri dönüşü olmayan sonuçlar ortaya çıkabiliyor. İlk yardım, yerinde ve zamanında yapılırsa hayat kurtarır. Verilen bu kursla, arkadaşlarımız ilk yardım konusunda bilgi sahibi oldu” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE