HABER GÖNDER

 • DOLAR
  $1.211,0200
  ( ₺0,95 )
 • EURO
  $0,2732
  %1,40
 • ALTIN
  $35.186,0000
  %0,22
 • BIST
  90,7630
  ( ₺0,06 )
Yerköy’de atamızı saygı ile andık

Yerköy’de atamızı saygı ile andık

Türk milletinin bağrından çıkan, ilelebet yaşayacak büyük Devlet Adamı, Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yokluğunun 76’ıncı yılında O’na hasret yüreklerde bir kez daha anıldı
10112014okulTürkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 76’ıncı yıldönümünde Yerköy’ de düzenlenen çeşitli programlarla anıldı.
Yerköy Kaymakamlığı tarafından hazırlanan anma programı Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ve bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Anma programına daha sonra Yerköy 80. Yıl Ortaokulu Konferans salonunda devam edildi.
Anma programına, Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Pakel, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Abidin Işılak, okul müdürleri, daire amirleri ve velilerin katılımları ile gerçekleşti.
Törende günün anlam ve önemini binaen bir konuşma yapan Yerköy Mesleki Teknik ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni İsmet Öztürk, Atatürk’ün dünya üzerine gelmiş en büyük devlet adamı olduğunu söyledi.
Öztürk konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Türk ulusunu, bağımsızlığına kavuşturan, onu çağdaş uygarlığın ayrılmaz bir parçası gören ve çağdaş uygarlık düzeyine çıkaran, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümün 76. yılında rahmetle anıyoruz. 10 Kasımlar, artık Atatürk’ün aramızdan ayrılışının anma ve matem günü olmaktan çıkarak, bize bıraktığı eserlerin zenginleştirilmesine ve yeni nesillere daha iyi anlatılmasına vesile olmaktadır.10 Kasımların Atatürk’ün hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından önemi büyüktür.”dedi.
Öztürk’ün konuşmasının ardından Atatürk’ün Hayatı, Askeri Kişiliği, Ekonomik ve Siyasi görüşlerini belirten konuşmaların ardından öğrenciler tarafından hazırlanan oratoryo ve Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği türküler seslendirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE