HABER GÖNDER

Yerköy’de Kitap Kurtları Ödüllendirildi

Yerköy’de Kitap Kurtları Ödüllendirildi

Kitap okuma kampanyasında Ocak ayında dereceye giren Fatma Paksen Ortaokulu öğrencileri ödüllendirildi.
1302014gunGün Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından SODES kapsamında açılan Fetih Gençlik Merkezi’nde düzenlenen kitap okuma kampanyasında derece elde eden öğrencilere ödülleri takdim edildi.
Kampanya hakkında bilgi veren dernek başkanı Bahattin Karabulut, amaçlarının çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı, öğrenciler arasında okuma kültürünü yaygınlaştırmak için düzenlediğini ifade ederek şu şekilde konuştu;
“01 Ekim 2013 tarihinde başlayıp 30 Temmuz 2014 tarihinde sona erecek olan Kitap Kurtları Kampanyasında 10 ay boyunca her ay en fazla kitap okuyan on öğrencimize kitap hediye ediyoruz. Bu kapsamda kampanyanın dördüncü ayı olan Ocak ayında Fatma Paksen Ortaokulu öğrencilerinden en fazla kitap okuyan 10 öğrencimize kitap hediye ettik. Umarım bu sayede hem kitap okuyan öğrenci sayısı artar hem de öğrencilerimizde kitap okuma kültürü gelişir” dedi.
Yerköy’de kitap okumayla ilgili 10 ay sürecek uzun soluklu bir kampanyaya imza atmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Karabulut “Bu kampanyayla üzerimize düşen sorumluluğu bir nebze yerine getirmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki aylarda diğer okullarımızdan en fazla kitap okuyan 10 öğrencimize kitap hediye edeceğiz. Köklü bir sivil toplum kuruluşu olarak toplum yararına hizmetlerimiz devam edecektir” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ucuz Davetiye - Davetiye Modelleri
reklam
NÖBETCİ ECZANE